Jak wybrać najlepszą płytę® do komputera

Sprzęt komputerowy trzeba umieć jak najlepiej wybrać, co jednak czasem przynosi sporo trudności osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy najpewniej wybrać niedrogi, ale nie w pełni godny zaufania sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinę wiedzy w w tym zakresie, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Interesujące płyty główne możemy dostać w bardzo ciekawych cenach, dostosowanych do potrzeb i możliwości pieniężnych przeciętnego nabywającego. Ważne przy tym jest określenie precyzyjnego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się raczej na granie w gry, czy prędzej na pracę na sprzętach zużywających nieraz niezmiernie dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i potężna firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę takie akcesoria posiada we własnym asortymencie ogromnie szeroki wachlarz wysokiej klasy produktów, jakie muszą zadowolić nawet najwybredniejszych klientów. Interesującą propozycją może być płyta ASRock z77 EXTREME4 (). Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operacyjnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zestawów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do jakich wolno podłączyć nawet sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki takowym niekonwencjonalnym rozwiązaniom sprzęt nadaje się do zyskiwania bitcoinów.

Trafionym zamysłem może okazać się zakupienie tylko chodliwych dóbr i tych lubianych przez sporą liczbę odbiorców., spokojnie można tu zaliczyć chociażby coś takowego jak płyta Gigabyte GA-Z87-HD3 (). Zawiera ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, zrobiony w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 gwarantuje sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on utworzony w tak zwanym formacie ATX i wyposażony w podstawkę LGA1150.

Przed dokonaniem kupna można również wypytać użytkowników na forach poświęconych komputerom. Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom danego klienta. Doświadczenia forumowiczów jak i również rady niewątpliwie okażą się niebagatelną wskazówką w doborze najlepszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować. Użytkownicy forum którzy codziennie i osoby, jakie są nieustannie na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą również znakomitymi doradcami w sprawach wybrania odpowiednich artykułów, a także znakomitym źródłem wskazówek co tego jak zadbać o daną płytę i jakie zalety ma płyta ASRock H61 Pro.

Rady znawców na temat płyt okazują się w większości wypadków równie niebagatelne. Da się je odnaleźć dla przykładu w rozlicznych artykułach w prasie czy też folderach reklamowych IT i ICT.