Jak istotna jest techniczna strona przygotowywania imprez? O jakiego rodzaju kwestiach muszą pamiętać firmy, które się tym zajmują?

Uczestnicy koncertów muzycznych, dużych imprez plenerowych czy konferencji, faktycznie nie zdają sobie sprawy, jak problematyczna jest obsługa techniczna tego rodzaju imprez, nie wiedzą także, jak bardzo dużo przygotowań poprzedziło ich realizację. Dostrzegalny jest jedynie efekt końcowy, a on bierze się z wielomiesięcznej pracy różnorodnych grup specjalistów. Trzeba zagwarantować odpowiednie miejsce na organizacje takiego koncertu, zebrać ekipę oświetleniową, zamówić catering, zaplanować dodatkowe atrakcje i zrealizować inne czynności, aby generalnie impreza okazała się być udana.

oświetlenie sceniczne

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa techniczna imprez jest bardzo problematyczna, całe szczęście istnieją firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, więc nie wpadajmy w panikę, jak przyjdzie nam zorganizować takie wydarzenie. Jednym z najbardziej niezbędnych punktów technicznych każdej imprezy jest przygotowanie oraz bezproblemowe funkcjonowanie oświetlenia. Bez odpowiedniego oświetlenia nie możemy zbudować napięcia u widzów, nie można przedstawić w najbardziej atrakcyjny sposób ludzi występujących na scenie czy produktów, które mają być zaprezentowane. Odpowiednio dobrane oświetlenie pełni bardzo istotną rolę podczas każdego wydarzenia, i nieważne jakiego typu. Oświetlenie może być jedynie tłem dla realizowanego wydarzenia, może również pełnić rolę najważniejszej dekoracji na scenie. Umiejętne i profesjonalne korzystanie z nowoczesnych technik oświetleniowych może zagwarantować stworzenie ciekawej atmosfery i zwiększenie imprezowych efektów. Punktowe oświetlenie gwarantuje skupienie uwagi gości wydarzenia na właściwych, najważniejszych elementach imprezy.

agregat prądotwórczy

Na konferencji branżowej, powinno się zupełnie inaczej sterować oświetleniem, niż np.

Czyżby jakiś komentarz spod linku (mdlabels.pl/) Cię poruszył? Masz chęć na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

na koncercie grupy muzycznej. Co bardzo ważne, obsługa techniczna to też procedury na wypadek mogących niepokoić zdarzeń, np.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze ten świetne źródło (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-natryskowe/mcr-tecwool-f-natryskowy-system-zabezpiecze%C5%84-ogniochronnych/). Przekonaj się, to także okaże się dla Ciebie wartościowe.

brak zasilania. Każda ekipa musi więc pamiętać o takich czynnościach, jak wynajem agregatów prądotwórczych – tutaj, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, iż przez kłopoty z zasilaniem całe wydarzenie może skończyć się przed czasem. Jak więc o takich sprawach się pamięta to możemy być spokojni i zająć się pozostałymi etapami organizacji. Tego rodzaju wydarzenie jest ogromnym przedsięwzięciem, musi być idealnie przygotowane.

Doczytaj: