DJ na wesele czy orkiestra – pytanie jakie zadają sobie wszyscy Nowożeńcy przygotowujący przyjęcie weselne

Podczas organizowania wesela nadchodzi moment, w jakim trzeba obrać oprawę muzyczną. Niejednokrotnie najpierw zastanawiamy się czy wybrać orkiestrę czy DJ na wesele, a potemprecyzujemy listę utworów muzycznych przy, jakich będziemy się bawić. Gdy rozmyślamy czy zamówić DJ na wesele czy orkiestrę, nie raz nie wiemy do końca którą podjąć decyzję. Wbrew pozorom nie jest wcale prosty i musi zostać dokładnie przemyślany.

młoda para

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nikt z Nas nie chce by zaproszeni weselili się przy melodii techno puszczanej przez DJ-a, czy też przy orkiestrze, której wokalista nie umie śpiewać. Przy wybieraniu decydujący jest wiek osób proszonych i poznanie ich lubionego stylu muzycznego. Dla młodszych zaproszonych stosowniejszy byłby DJ na wesele, jaki nie będzie nas nudził utworami, których nikt nie zna. Jeśli na weselach przeważają zaproszeni starsi to odpowiednim rozwiązaniem jest orkiestra, jaka wykona również kawałki „starej daty” a także nowe dla młodszej cząstki gości.

Podoba Ci się ten tekst?! To przejdź do oferty tablica szklana na pomnik cena, aby zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Ważnym wyznacznikiem decydującym o wyborze jest koszt. Wiadomym jest, że Nowożeńcy szukają na wszelkim kroku oszczędności i temu obranie DJ na wesele jest z pewnością troszkę tańsze, gdyż przeważnie zespół muzyczny złożony jest z minimum 2-3 osób. Koszt zależna jest m.in od wielkości miasta, ilości proszony osób, okresu w jakim jest wesele, długości zabawy weselnej itp.

Muzyka grywana na żywo jest zapewne lepsza i jeżeli w orkiestrze znajduje się wyśmienity wodzirej potrafi rozkręcić niedostatecznie czynnych członków familii. Wiadomo obranie orkiestry jest niełatwy, najczęściej wybieramy ją wypytując znajomych albo członków rodziny. Często niedroga orkiestra to grupa kolegów, którzy pragną sobie dorobić i nie bardzo przywiązują uwagę do sprzętu, nagłośnienia, prowadzenia zabawy i często lubią popijać twierdząc, iż „to na ładniejszy głos”. Należy wiedzieć, że muzyka na weselu jest najważniejsza. Bez niej nawet najlepsze dania i najśliczniejsze stroje nie zastąpią wyśmienitej zabawy.

Źródło: DJ Mario – dj na wesele Wrocław