Zastanawiasz się, jak samemu lakierować swoje auto? Przyda ci się kilka wartościowych wskazówek

Jeśli spostrzegliśmy, iż wiele części naszego auta zardzewiało, musimy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi fachowego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samemu.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy przedstawione niżej wartościowe porady (strona www). W pierwszym kroku musimy zainwestować w sprawdzony lakier. Oszczędzamy na warsztacie, dlatego możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, iż po lakierowaniu samochód nie prezentuje się tak, jak oczekiwaliśmy. Poza lakierem wymagany jest także papier ścierny i folia ochronna, by zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy z dokładnością rozprowadzać lakier na określonych elementach pojazdu, może przydać się także pistolet i kompresor. Później przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest właściwa klimatyzacja, gdyż lakier ma ostry zapach, którego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją trzeba zatroszczyć się o swoje płuca zakładając maskę, na oczy zaś przydadzą się specjalne gogle.

To niewielkie sumy, na które możesz sobie pozwolić, aby lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po etapie przygotowań pora rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy poprzedni lakier za pomocą papieru ściernego. Należy to zrobić niebywale precyzyjnie, aby nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po skończeniu prac z papierem ściernym możemy zacząć lakierować auto, pamiętając, aby nałożyć 2 warstwy, dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że samochód będzie dobrze wyglądać.

Po dwóch bądź 3 dniach możemy zamontować części, które zdjęliśmy, by porządnie pomalować je lakierem. Zweryfikujmy jednak czy na pewno dobrze wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać kilka godz., aniżeli zmarnować godziny pracy i być przymuszonym na nowo powtórzyć wykonane czynności. Jeśli wobec tego nie masz gotówki, by wziąć samochód do warsztatu lakierniczego, wykorzystując opisane porady z pewnością dasz sobie radę ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, że twój pojazd znowu będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.