Nowinki w zwyczajach weselnych

Pewnego dnia badałem – trochę z nudów – popularne portale internetowe. Prawie bez powodu. Od tak, ażeby zabić czas, nie poszukując jakiejś konkretnej informacji. Jak na podobnych stronach częstokroć jest, wiadomości przypominają troszkę bigos, potrawę smaczną lecz dla dobra konsumenta lepiej się nie zastanawiać co kucharka w gar włożyła. Tak było i owym razem.

ślub

Autor: Flavio Lorenzo Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Takowym niespodzianym znaleziskiem była wiadomość, iż pary młode filmują swą noc poślubną. Dla fotografika jaki miałby podjąć się podobnej usługi na pewno jest to dosyć krępujące zajęcie. No ale jak wiemy – klient decyduje. Rodzi się pytanie – po co? Potomkom podobnej pamiątki właściwie się nie pokaże. Jak dotąd jednakże większa część ludzi wbijających w Google hasło: fotografia ślubna Wrocław, uważają tę usługę jako atrakcyjny plener, i oby tak pozostało.

O ile jak widać jestem reakcjonistą w kwestii fotografii, to kapela weselna jest polem do szaleństw. W materii oprawy muzycznej imprezy weselnej nawet gorąco zachęcam do żądania aby orkiestra weselna (www.saladlaciebie.com/sale-weselne/kielce.html) lansowała nie jedynie szlagiery stereotypowe jak „Windą do nieba” albo podobny tkliwo-pikantny repertuar. Roi mi się by podczas wesela mojej córki orkiestra weselna zagrała walca Chopina. Przypuszczalnie jednak skończy się na rapie albo odmiennej nowomodnej muzyce. Ale pewno i to będzie wyzwaniem dla wykonawców (jeśli nie będzie to jeden pan z urządzeniem grającym, jakim zastępowana jest pełna orkiestra weselna). Żeby jednakże nie być takim zupełnie zgrzybiałym starcem skupię się na tak samo znaczącym atrybucie, to jest na jedzeniu.

W końcu po utrwalaniu swego szczęścia i wariactwach na parkiecie należy się posilić. Mym zdaniem dobrze jest dobrać menu jak w największym stopniu urozmaicone. Wesele jest przecie nierzadko pierwszą okazją by się familie państwa młodych zaznajomiły, a weselnicy mają naprawdę przeróżne smaki. Ile narzeczonych tyle idei i tyle przyjęć. Młodzi znają swych biesiadników jak też ich smaki tak te muzyczne jak i kulinarne i tego powinni się trzymać. Jeśli zaś idzie o usługi fotografika jest to zawżdy subiektywna decyzja młodych. Zakres usług fotograficznych jest faktycznie bardzo duży a jest to istotna pamiątka na całe życie a może i później dla wnuków.