Canon i Nikon – recenzje

Czy najpewniej zakupić tani, ale nie do końca godny zaufania aparat cyfrowy, czy też dobra lustrzankę? Aparaty zdarzają się najróżniejsze, dlatego też pozyskanie przykładowo podstawowych informacji o ich typach może pochłonąć wiele czasu.

Obiektyw makro

Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Z takiej oto przyczyny najlepszym pomysłem przed wybraniem się na zakupy będzie zwyczajowo zaznajomienie się z obecnymi tendencjami w fotografii. Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm, czy pewne inne aparaty, które teraz są już nieczęsto używane?

Lustrzanka Nikon D90 18-105 mm (przekonaj się) to aparat przeznaczony głównie dla profesjonalistów i osób zaawansowanych w robieniu zdjęć. Z pewnością jego plusem jest niesłychanie czuła matryca o wielkości 23,6 x 15,8 mm i rozdzielczości 12,3 miliona pikseli. Możliwe jest w przypadku tego sprzętu wykonywanie doskonałych seryjnych zdjęć, i – jak większość wykwalifikowanych aparatów – posiada stabilizację obrazu i wygodny, wielki ekran. Możliwe jest również wprowadzanie niewielkich notatek do zrobionych zdjęć, co bywa niezbędne przy zdjęciach na zamówienie, między innymi portretowych. Dobry aparat to ten, który bez względu na wszelkie sytuacje i warunki atmosferyczne daje możliwość uchwycić na fotografii naprawdę istotnych momentów z życia każdej osoby, czy też perfekcyjnie sfotografować choćby przeurocze krajobrazy miejskie oraz górskie. Ten model Nikona na pewno spełnia te warunki.

Z kolei Lustrzanka D800 Nikon to lustrzanka nie tylko dla fotografów ślubnych, ale też artystycznych, a zwłaszcza do street photo i sportowej. Posiada ogromną matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 36 milionów pikseli, co często okazuje się konieczne podczas ekspozycji artystycznych fotografii. To aparat niesłychanie szybki i stabilny, o wysokim ISO, i świetnej migawce – możliwy najmniejszy czas to 1/8000 sekundy, co jest niebywałą gratką dla fotografów sportowych. W poszukiwaniu pozostałych cech mogą odnaleźć internauci lub użytkownicy for poświęconych fotografii. Mogą oni również powiedzieć kilka słów na temat aparatów Nikon.

Canon również specjalizuje się w wytwarzaniu profesjonalnych lustrzanek. Do niewątpliwie godnych polecenia aparatów należy lustrzanka Canon EOS 60D 18-55 IS II. Jest to aparat trochę bardziej uniwersalny, który pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale też filmowanie Full HD. Wrażliwa matryca sprawia, że fotografowanie przy słabym świetle nie jest trudnym wyzwaniem., a fotografie mają w miarę niewiele zakłóceń. Dlatego też to dobry model na zdjęcia koncertowe i reporterskie. Przyjazny interfejs powoduje, że przeciętny użytkownik łatwo opanuje tajniki dobrej fotografii.Lustrzanka Canon EOS 700D czarny 18-55 mm to aparat, w którym najbardziej jest uznana wierność kolorów, prosty interfejs, oraz znaczna lekkość jak na lustrzankę. To aparat wspaniale nadający się do każdych warunków atmosferycznych – producent zadbał o obracalny ekran, co bywa niezwykle niezbędne przy robieniu zdjęć w świetle kontrowym. Niezwykła jakośc tego aparatu gwarantuje, że każda osoba odnajdzie tutaj coś dla siebie, zarazem amatorzy, którzy dopiero zaczynają własną przygodę z fotografowaniem, jak i specjaliści w tej dziedzinie.