Jak okno może zmienić wnętrze naszego domu?

Wnętrza możemy wykończyć na różne sposoby – może to być styl minimalistyczny, klasyczny, albo inspirowany np. Francją czy innym krajem. Popularny jest u nas, trochę za sprawą IKEA, styl skandynawski. Choć naprawdę liczba stylów jest całkiem duża i każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od gustów i upodobań. Jednak jest jedna rzecz o której często się zapomina, a która ma wpływ na całe wnętrza. Są to… okna :). Jak możemy wykorzystać je by jeszcze bardziej uatrakcyjnić pokoje albo wydobyć konkretne akcenty wystroju?

Więcej światła – lepiej

Przede wszystkim im więcej światła, tym lepiej się czujemy w pomieszczeniu i łatwiej nam być aktywnym w takim otoczeniu. Widać to przecież szczególnie zimą, kiedy z braku słońca wiele osób popada w chandrę czy tzw. zimową depresję. Warto zadbać by wpuścić do pomieszczenia choć trochę więcej światła, a odpowiednio dobrane okna w tym pomogą. Poza tym wiosną czy latem przez większe okna będzie wpadać sporo światła, które podkreśli elementy wystroju naszych wnętrz.

Widoki – atrakcja zamiast TV

Piękne widoki za oknem mogą zastąpić niejeden nudny program TV. Jeśli weźmiemy to pod uwagę na etapie kupna działki, możemy to wykorzystać jak najlepiej. Szczególnie kiedy okolica jest malownicza – mówimy tutaj o górach, jeziorach czy zalesionych terenach.

Kilka inspiracji

Poniżej 10 inspiracji jak okno i widoki uzupełniają wnętrza.

Duże okno może zastąpić nawet całą ścianę…

widok1

widok2

To również znakomite miejsce, żeby wstawić komplet wypoczynkowy.

widok3

widok4

widok5

widok6

widok7

Gotowanie w takiej kuchni musi być naprawdę przyjemne.

widok8

Takie widoki po przebudzeniu można pozazdrościć.

widok9

A może kąpiel w takim miejscu?

widok10