Masz plan pojechać na Kaszuby? Sprawdź, z jakich atrakcji turystycznych powinieneś skorzystać

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych obszarów Pomorza. Jeżeli masz plan jechać tutaj na urlop, musisz wiedzieć, jakie atrakcje turystyczne oczekują na ciebie, by zobaczyć te, jakie wzbudzą twoje największe zainteresowanie.

wakacje

Autor: Doug McCaughan
Źródło: http://www.flickr.com

Co w związku z tym proponują Kaszuby? Atrakcje turystyczne, jakie doceni cała rodzina, to przede wszystkim przepiękne lasy i jeziora, nad jakimi można spędzić naprawdę miłe chwile, nie tylko zażywając kąpieli słonecznych, ale też kąpiąc się bądź korzystając z fantastycznych sportów wodnych. Zaliczają się do nich na przykład kajaki, które sprawią radość i małym, i tym większym turystom – atrakcje turystyczne Kaszuby.

Poza atrakcjami wodnymi czeka tutaj na nas wiele szlaków turystycznych oraz wspaniałych parków krajobrazowych. Zobaczymy w nich wiele gatunków zwierząt i ptaków, rzadkie gatunki dobrze jest sfotografować, aby mieć pamiątkę w swoim wakacyjnym albumie. Jadąc na wycieczkę rowerową można zachwycać się malowniczymi panoramami i zobaczyć jeden z licznych zabytków, np. Kaszubską Wieżę Widokową imienia Jana Pawła II. Przebywając w jednej z najbardziej popularnych wsi kaszubskich, a dokładniej w Szymbarku, można wejść do domu do góry nogami.

Brusy natomiast to sposobność odwiedzenia prawdziwej kaszubskiej chaty, w której można przyjrzeć się około 400 przedmiotom dawnego użytku. To dziedzictwo poprzednich pokoleń. Wśród tych przedmiotów można znaleźć m.in. stare noże, koszyki, garnki lub podkowy dla koni. Należy też pamiętać o zamku pokrzyżackim w Bytowie, w jakim znajduje się muzeum oraz restauracja (więcej na ). Na dziedzińcu zamku niejednokrotnie organizowane są turnieje rycerskie oraz wszelakiego rodzaju koncerty, w jakich warto jest wziąć udział, by doskonale się bawić. Na Kaszubach niewątpliwie nie dopadnie nas nuda.

Krajobraz, Kaszuby

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

to jeden z najbardziej przyjemnych okresów w roku, zatem postaraj się zaplanować je w jak najlepszy sposób. Najistotniejsze to zdecydować się na właściwy kierunek oraz sprawdzić, jakie atrakcje są tam dostępne. Jak zdążyłeś zauważyć, Kaszuby będą pierwszorzędną propozycją dla całej rodziny, więc już dzisiaj poszukaj wygodnego noclegu w hotelu lub pensjonacie i zacznij odliczać dni do wczasów. Szczególnie rekomendowane są także gospodarstwa agroturystyczne, w jakich czekają na nas przepięknie urządzone wnętrza i pyszne, domowe jedzenie.

Kiedy przekonasz się, że przydatne byłyby podobne treści na opisywany temat, to kliknij ten link oraz sprawdź także inne wiadomości.

Z pewnością fantastycznie w nich odpoczniesz, ciesząc się bliskością natury.