Górska miejscowość Szczawnica i jej okolice są wyśmienitym miejscem na wakacyjny wypoczynek

Przez większą część miesięcy w roku chodzimy do pracy, jednak w końcu przychodzi ten moment wakacji i mamy sposobność zregenerować siły, dzięki czemu odzyskamy aktywność do podjęcia nowych wyzwań. Ale dokąd udać się, aby najlepiej wypocząć, czy w Polsce znajdziemy coś interesującego?

kwatera

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne, że tak – warto odkryć piękne zakątki własnego kraju. Odwiecznym dylematem wakacyjnym większości z nas jest sprawa, czy spędzać czas wolny od pracy nad morzem, czy zdobywać górskie szczyty. Obydwie metody spędzania czasu wolnego od pracy mają swoich miłośników, część osób podejmuje decyzje na jedno i drugie. Na obszarze kraju góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, toteż w momencie niezbyt długiego urlopu, nie w każdym przypadku taki wybór będzie trafny.

Górskie trasy, komfortowe hotele i pensjonaty, sanatoria i ośrodki wellness, ale i przepiękna, historyczna zabudowa uzdrowiskowa, bujna roślinność otaczających ją górskich szczytów, czyste powietrze oraz przebogata kultura ludowa, to pozytywne aspekty Szczawnicy. Znajdziemy tutaj to co nieodzowne do „naładowania akumulatorów”. Na pasjonatów pieszych i rowerowych rajdów, przygotowane są liczne trasy i ścieżki pieszo-rowerowe. W Pijalni Wód Zdrojowych spróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których wszystkie mają inne działanie. Największą popularnością cieszy się woda ze źródła „Jan”. Popróbować możemy wody „Magdalena”, wskazanej przede wszystkim przy nieprawidłowościach funkcjonowania układu trawiennego jak również wody „Stefan”, dobrej przy schorzeniach układu oddechowego i moczowego.

Szczawnica to miejscowość słynąca nie tylko z walorów kuracyjnych. Przebogate oferty turystyczne, dopełniają Szczawnica kwatery, których gospodarze proponują gościom smaczne, lokalne dania (sprawdź dostępne kwatery w Szczawnicy). Mnóstwo stoków narciarskich, znajdą zimą amatorzy sportów zimowych.

Zaintrygowały Cię informacje podane w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.e-militaria.pl/101-inc_96) można przejść do bardziej skrupulatnych tematów, które znajdują się w linku poniżej.

wakacje w górach

Autor: Ian Petersen
Źródło: http://www.flickr.com
W miesiącach letnich, flisacy chętnie zabiorą nas na spływ przełomem Dunajca. Podróż Dunajcem to pasjonujące doznanie – górski strumień wody przedziera się między zespołami wapiennych skał, przy których flisackie łodzie wyglądają jak zapałki. Gdy udamy się na podróż Dunajcem, na trasie możemy zwiedzić historyczny kościółek w Dębnie Podhalańskim, słynną starą twierdzę węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy oraz zwiedzić ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki położone są nad Jeziorem Czorsztyńskim.