Program ćwiczeniowy na mięśnie barków

Mięśnie naramienne są jedną z najbardziej dostrzegalnych grup mięśniowych, a prawidłowo rozwijane są uważane przez poniektórych za świadectwo zdrowia i siły. Duże, odpowiednio poszerzone muskuły naramienne są marzeniem każdego wielbiciela sportów siłowych.

mężczyzna umięśniony

Autor: Hammerin Man
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie owa grupa mięśniowa odpowiada za męską sylwetkę typu „V”. Poszerzenie potężnych barków nie jest łatwą sprawą. Ażeby otrzymać dobrze rozwinięte muskuły, powinno się posiadać poprawnie przygotowany plan treningowy na barki. Teoretycznie jakikolwiek projekt treningowy w połączeniu z odpowiednią dietą musi zapewniać wyniki.

Masz chęć zobaczyć rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły .

Zasadniczą kwestią, nim przystąpimy do wszelkiego treningu jest właściwa rozgrzewka. Jest to tym ważniejsze, że złącza barkowe są nadzwyczaj podatne na kontuzje. Wykonujemy kilka minut wymachy, krążenia ramion, stosujemy także ćwiczenia rozciągające. Po tak dokonanej rozgrzewce nie trzeba jednakże od razu przechodzić do ćwiczeń na sporych ciężarach, ale poprzedzić je 1-2 partiami z mniejszym ciężarem i wyższą ilością powtórzeń. Wówczas w ten sposób przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na podjęcie stosownego treningu.

Jeżeli pragniesz odkryć inny analogiczny punkt widzenia na podnoszoną w tym materiale sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-57-GoPro-1-Million-Dollar-Challenge/61), które poszerzy Twą wiedzę.

Złącza barkowe nadzwyczaj często ulegają kontuzjom, jakie mogą wykluczyć z treningów w siłowni nawet na kilka miesięcy.

ćwiczenia

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma chyba na świecie mężczyzny jakiemu nie marzą się kuliste, obszerne barki. Kulistość barków zapewnia prawidłowo dopasowany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę wszystkich trzech aktonów, z których tworzą się barki. W czasie treningu trzeba pamiętać o respektowaniu reguł technicznych, oraz o regularnym oddychaniu.

Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najodpowiedniej każde ćwiczenie przeprowadzać w sekwencjach. Nader istotne jest, aby w toku treningów zachować prawdziwą krzywiznę kręgosłupa. Taka poza zabezpiecza przed urazami dolnego odcinka pleców.
Ze względu na dużą nasilenie treningu aktywującego mięśnie barków, jakakolwiek początkująca osoba powinna całkowicie trzymać się treningu, jaki przewiduje jej plan treningowy na barki – zobacz ofertę.