Organizujemy ślub – na co zwracać największą uwagę?

Kiedy zabieramy się za organizację ślubu i wesela powinniśmy mieć świadomość, iż czeka nas dziesiątki decyzji, które trzeba będzie podjąć. Przeważnie pragniemy, aby tego dnia wszystko odbyło się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. W związku z tym, starannie wybieramy wszelkie usługi, z jakich zamierzamy skorzystać. Wszystko ma być przecież dopięte na ostatni guzik! Jako najważniejsze można uznać zasadniczo trzy sprawy: sala weselna, orkiestra i fotograf.

ślub

Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o wybór lokalu, w którym odbędzie się impreza weselna, to zależy on przede wszystkim od proponowanego menu. Rzecz jasna każdemu zależy, aby goście byli najedzeni i zadowoleni z potraw, jakie będą im podane. Z tych przyczyn jest to najbardziej istotny czynnik, na jaki zwracamy uwagę decydując się na daną restaurację. Oczywiście dodatkowo niebagatelną rolę odgrywają tu takie aspekty jak wielkość sali, jakość obsługi czy wystrój wnętrza. Jeśli planujemy wesele w jakiejś konkretnej stylistyce, wówczas nie każde miejsce będzie spełniało nasze wymagania. Tym, co zapewni nam oraz naszym gościom szampańską zabawę jest bez wątpienia dobra orkiestra. Na przyjęciu weselnym zasadniczo to ona jest najistotniejsza. W przypadku, gdy nie sprawdzimy dokładnie repertuaru i wybierzemy słabą kapelę, nasi goście na pewno nie będą się dobrze bawić. Oczywistym jest, że tego rodzaju impreza opiera się głównie na tańczeniu, stąd dobra muzyka jest tutaj kluczowa. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na zespół weselny, lecz na DJ’a, który będzie puszczał muzykę z głośników, powinniśmy dobrze zadbać o repertuar, który trafi w gusta zarówno młodszych, jak i starszych gości. Ostatecznie jednak tym, co sprawi, że będziemy mogli przez wiele lat wspominać ten najważniejszy dzień naszego życia i wracać do chwil spędzonych na weselu jest bez wątpienia fotograf.

fotografia ślubna

Autor: Timothy Marsee
Źródło: http://www.flickr.com

Planując ślub bezwzględnie należy znaleźć odpowiednią firmę, w zakres usług której wchodzi profesjonalna fotografia ślubna. Obecnie jest to bardzo silnie rozwinięta branża, wiec na pewno każdemu uda się wybrać ofertę dla siebie. Najistotniejsza jest dobra współpraca z fotografem i szczegółowe omówienie z nim planu wesela, tak aby nic nie umknęło jego uwadze Reasumując przy organizacji ślubu i wesela spraw do załatwienia jest bardzo wiele. Wymienione powyżej trzy kwestie, na których należy się skupić przede wszystkim sprawią, że będzie to niezapomniany dzień naszego życia. Nawet jeśli nie uda nam się dopilnować kilku innych spraw, możemy być pewni, że jeżeli zagwarantujemy gościom dobrą zabawę, smaczne posiłki i zaangażujemy fotografa, który to wszystko dokładnie uwieczni, to ten wieczór będzie dla nas niezapomniany!