Obsługa techniczna różnych imprez – co musisz w tym temacie się dowiedzieć

Idealne rozwiązanie, gdy chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości ludzi. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chcą wyśmienitej jakości, nawet, jeśli nie musiały zapłacić za wstęp nawet grosza. A żeby wszystko bardzo dobrze było słychać potrzebni są ludzie. Owa obsługa techniczna imprez to niesamowicie istotna sprawa. Niektórzy twierdzą, że to banalna sprawa, ale w rzeczywistości tak nie jest.

W sumie nigdzie się zbytnio tego człowiek nauczyć nie może, chyba, że na samych imprezach. Więc jeśli w przyszłości chcemy pracować, jako technik na wielkich imprezach, to rzeczywiście dobrze załapać się na początek totalnie wolontaryjnie w taką akcję.

Zainteresowała Cię opisywana tematyka? Przeczytaj więc ponadto ten wciągający artykuł – to także bardzo użyteczne źródło informacji.

A potem, się zobaczy. Oczywiście często w jako obsługa techniczna pracują bardzo dobrzy muzycy, którzy zajmują się nagłośnieniem (obsługa techniczna imprez). Ale są również osoby, które muszą zająć się odpowiednim porozkładaniem kabli oraz odpowiednim oświetleniem. Oświetleniowcy to też inny krąg. Ogółem grup , które należą do ogółem obsługi technicznej jest dużo. Trzeba się dowiedzieć, co i jak tam funkcjonuje i posłuchać o tym gdzie pójść, na jaki kurs, czy też do jakiej szkoły się zapisać, by rzeczywiście stać się dobrym w takim działaniu. Czasem piosenkarze mają swych ludzi i to oni z nimi wyjeżdżają na koncerty, by nad wszystkim panować.

impreza

Autor: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie oraz nagłośnienie na imprezach

Kiedy idziemy na koncert liczymy na niezapomniane show. A jest to realne nie tylko dzięki genialnym gwiazdom, dla których wyruszyliśmy na koncert, ale również dzięki osobom z obsługi technicznej, bo to właśnie osoby z obsługi robią wszystko żeby oświetlenie sceniczne było właściwe i żeby nagłośnienie estradowe nie szwankowało (czytaj o oświetleniu scenicznym). Tak, więc Gdy chcielibyśmy dać świetny koncert powinniśmy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że mają wiedzę na temat tego, co robią. Oczywiście przed samym show jest również próba, na której da się wszystko sprawdzić.

Kiedy idziemy na koncert i przykładowo muzycy są w świetnej kondycji, nagłośnienie jest odpowiednie i oświetlenie robi klimat, to faktycznie po takiej imprezie posiadamy bardzo dużo energii (sprawdź ofertę Eventroom). A jeśli niestety nagłośnienie szwankuje i oświetlenie będzie do bani, to choćby nie wiem jak gwiazdy będą się starać, będzie im trudno dać ludziom swoją energię.