Dlaczego podczas kupowania sprzętu fotograficznego trzeba w pierwszej kolejności skupić się na wybraniu body.

Fotografia jest zainteresowaniem, jakie potrafi wywalić do góry nogami budżet niejednego jej miłośnika. Dlatego też już na początku przygody należy wybierać takie elementy, które dadzą się później rozbudowywać i nie będą ograniczać właściciela w rozwoju. Podstawą tu jest body, do którego później dokupywać można różne obiektywy, lampy błyskowe i inne akcesoria. Warto przy jego wyborze sugerować się nie tylko aktualnymi ale też przyszłymi wymaganiami, i kupić model, jaki je zapewni.

obiektywy marki Nikon

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością wartymi polecenia sprzętami będą body firmy Nikon. Przykładowo już za niecałe 2 tysiące złotych można kupić model nikon d3200 z obiektywem, jaki bardzo dobrze nadaje się dla zaczynających przygodę miłośników fotografii, lecz również bardziej zaawansowani fotografowie z niego z powodzeniem skorzystają. Sporymi plusami tego urządzenia nie tylko będzie matryca wysokiej rozdzielczości i nowoczesny procesor przetwarzający zdjęcia. Pozwala on dodatkowo na nagrywanie filmów w rozdzielczości HD, a także bezpośrednio łączyć się z urządzeniami opartymi na Androidzie. Dla zaciekawionych tematem: interesujący nikon d5500.

W podobnym zakresie cenowym, ale już bez żadnego obiektywu, można kupić aparat nikon d5100. Model ten stał się bardzo popularny pośród bardziej doświadczonych fotografów, daje w porównaniu z ceną bardzo dużo możliwości. Jakieś pięćset złotych więcej będzie kosztował nikon d5300. Ma on na swoim wyposażeniu niezwykle wydajną matrycę o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, a oprócz tego producent umieścił w nim szereg nowoczesnych funkcji, takich jak na przykład moduł łączności wi-fi oraz odbiornik GPS. Sprawdź więcej: przeczytaj.

aparat marki Nikon

Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego także pozwala na nagrywanie filmów i jest niezwykle wygodny i prosty w obsłudze. Świetne recenzje będzie również zbierał nikon d5500, zresztą statystyki jego sprzedaży doskonale pokazują, jaką popularnością się cieszy. Model ten jest bardzo precyzyjny i szybki, a także świetnie daje sobie radę nawet wtedy, gdy będzie mniej światła.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły (http://www.guitarproject.pl/c/796/bramki-szumow-efekty.html) tutaj.

Aparat ten bardzo wygodnie się użytkuje na co dzień, również między innymi dzięki czułemu ekranowi dotykowemu, który pozwala na kompleksowe sterowanie.