Ten wyjątkowy moment wymaga też słodkiej oprawy, wybierz piękny tort w pewnej cukierni

Zorganizowanie przyjęcia weselnego bywa dla nowożeńców wielkim wyzwaniem, ponieważ powinni przypilnować licznych ważnych rzeczy. W tym niezwykłym dniu kluczowe stają się wspaniałe stroje, nastrojowa muzyka, estetyczne dekoracje. Nie mniej ważne staje się naturalnie smakowite menu, które poda się zaproszonym gościom. A zwieńczeniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który wypełnia na przyjęciu ślubnym bardzo istotną rolę i musi wyróżniać się doskonałym smakiem i cudownym projektem.

Dlaczego torty weselne są tak istotne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż mogłoby się zdawać, że tort weselny bywa po prostu przysmakiem, którym kończy się posiłek i świetnie komponuje się z serwowaną kawą lub herbatą, wypełnia on dużo ważniejszą rolę.

Jeżeli chcesz poznać omawiane zagadnienie także pod innym kątem i poszukujesz podobnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj.

Moment, gdy tort weselny zostaje wwieziony na salę i pokazany nowożeńcom oraz zgromadzonym weselnikom, jest naprawdę istotny i szczególny – zobacz dodatkowe informacje. Niejednokrotnie chwili tej towarzyszy nastrojowa muzyka, przygaszone światła i w tak uroczystej atmosferze nowożeńcy kroją tort i karmią się wzajemnie. Wydarzenie to kryje w sobie istotną symbolikę, zatem to normalne, że serwowany tort powinien być wyjątkowy.

Jakie torty podaje się na weselach?

Oferta tortów weselnych jest obecnie bardzo zróżnicowana i ciekawa, co powoduje, że niełatwo wybrać jeden konkretny. Torty weselne występują w postaci piętrowej podawane na stelażu, co bywa wyjątkowo wygodne w dzieleniu, jak również w jednolitej wersji. W ostatnim czasie bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli składające się z babeczek. Wielkość tortu trzeba dostosować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

zaproszonych gości. Jeżeli chodzi o smak, panuje tak duża różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort (zobacz home sweet home cukiernia) idealny dla siebie.

Ważna okazuje się dekoracja

Tort weselny musi nie tylko doskonale smakować, lecz również wspaniale się prezentować. Ozdoby stosowane na tortach ślubnych okazują się niezwykle zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w formie kokardek, kwiatuszków i małych figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu czy innych mas cukierniczych. Dekorację wypieku warto dobrać pod kątem tonacji do dekoracji na sali albo do motywów na garderobie młodej pary – -> zobacz więcej. Decydując się na daną cukiernię, warto upewnić się, że wypieki tworzy ona wyłącznie z naturalnych składników.