Czy stary komputer jest już zupełnie do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba trochę ulepszeń, ażeby uzyskał nową jakość

Inwestując parę złotych, jesteście w stanie tchnąć w waszego starego kompa nowe życie – wystarczy zamontować właściwe podzespoły.

Jeśli nie pragniecie zmieniać przeznaczenia przechodzonego komputera, lecz stale korzystać z niego jako z najważniejszej maszyny, warto wykonać przemyślany upgrade sprzętu. Mamy właściwe rozwiązania dla każdego typu sprzętu.

Jak możemy poprawić komputer biurowy? Prosty komputer biurowy musi spełniać tylko minimalne wymagania, bo nie służy do niczego więcej prócz pisania, obsługi poczty i wyszukiwania w Internecie. Z reguły wystarczy zamontować w nim więcej pamięci operacyjnej – od 2 do 4 gigabajtów. Jak problemem jest szybkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zapewni montaż małego SSD wielkości 32 GB.

strona wyświetlona na laptopie

Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę inna dziedzina to komputer multimedialny. Wymagania wobec takiego sprzętu do oglądania filmów i zdjęć są niewiele wyższe niż wobec zwykłego komputera. Także tutaj idealnym rozwiązaniem będzie cztery Gigabajtów pamięci operacyjnej. SSD zaś musi zagwarantować dość miejsca na aplikacje multimedialne, lecz 64 GB to większa liczba niż dosyć, ponieważ do zapisywania muzyki i filmów wystarczy klasyczny dysk twardy. Jesteśmy w stanie także kupić niedrogą kartę graficzną normalnej klasy, bo coraz więcej programów wykorzystuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając dzięki temu procesor główny (CPU).

Na pewno inną sprawą jest komputer dla gracza. Komputer dla gracza potrzebuje mocy, mocy i jeszcze raz mocy. Potrzebna będzie właściwa nowa płyta główna i nowa karta graficzna. Na pewno, żeby nie zwalniać peceta przydatny jest jeszcze napęd SSD (przynajmniej sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Miej więc na uwadze, iż czasem taki komputer się jeszcze przydaje. Jeśli takiego poszukujesz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak natomiast już Twój sprzęt do niczego się nie nadaje to można z niego na przykład zrobić wentylator. Jak? By poczuć chłodną świeżość w bardzo gorące dni, wcale nie musicie kupować klimatyzatora. Kilka ruchów trzeba, ażeby ze starego wentylatora CPU zrobić stołowy wentylator. Oto co należy zrobić: odetnijcie koniec kabla (zobacz obciążalność prądowa przewodów) USB i uwolnijcie czarny a także czerwony kabel z izolacji.

Chcemy Cię zachęcić do równie ciekawych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij odnośnik (https://www.produktypremium.com/) i oglądaj to, na co masz chęć.

Te same kroki powtórzcie w sytuacji wentylatora. Aktualnie musicie tylko połączyć ze sobą przewody oraz właściwie je zaizolować. Ważna uwaga: nie każdy wentylator będzie pracował po złączeniu do gniazda USB komputera – tu może pomóc jedynie metoda prób i błędów.