Co jest potrzebne do prowadzenia sklepu on line (przybory, programy, umowy itp.)

Jeżeli zamierzasz założyć własny sklep internetowy – ten wpis musi Cię zaciekawić. Na starcie e-sklepu musimy pomyśleć o kilku ważnych formalnościach, przyrządach oraz programach.

Co jest niezbędne do prowadzenia marketu internetowego od pierwszego dnia?

Firma. Nie można sprzedawać nie będąc biznesmenem, bo każda działalność, prowadzona w sposób „ciągły oraz zorganizowany” wymaga wpisów, a sklep jest taką właśnie działalnością. Motor sklepu czy też platforma do sprzedaży, a prościej mówiąc, po prostu sam obiekt handlowy. Punkt, w którym będziemy mogli dołożyć towary, zdjęcia, regulaminy, procedury dostawy, komputery itd.

komputery

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena + ewentualnie serwer. Domena, czyli adres naszego sklepu, nieodzowny będzie bez względu na to, z którego silnika skorzystamy. Serwer (zobacz pozycjonowanie koszty) będzie konieczny jeśli wybierzemy sklep na bezpłatnym skrypcie czy dedykowane rozwiązanie. Wykorzystanie platformy płatnej w abonamentowym modelu nie nastręcza własnego serwera. Towary do sklepu. Ewidentna oczywistość, jednakże warto ją w tym miejscu umieścić. Chociaż posiadacze sklepów mają różne pomysły na sprzedaż, są tacy, jacy działają w modelu dropshippingowym, zatem nie mają towaru u siebie fizycznie, są wyłącznie pośrednikiem pomiędzy zamawiającym a hurtownią. Zdjęcia wyrobów. Zapakowania do wysyłki. Pudła, koperty bąbelkowe, kliknij hiperłącze:ewentualnie coś do zabezpieczenia wyrobów – w zależności od tego, co sprzedajesz. Koperty bąbelkowe możesz niedrogo zakupić w papierniczych hurtowniach, pudła w firmach, jakie specjalizują się w produkcji opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie konieczne do razu, ale warto o tym pomyśleć w przyszłości? Program magazynowy. Jeśli tych zamówień będzie sporo, coraz więcej, być może trzeba będzie korzystać z jakiegoś oprogramowania, w jakim na bieżąco będą uzupełniać się stany magazynowe, zaś pod koniec miesiąca będziemy mogli wydrukować raport z rezultatami sprzedaży, zob. . Kasę fiskalną musisz nabyć dopiero po przekroczeniu obrotu 20 tysięcy złotych w danym roku.

Jak widzimy, sporo należy przemyśleć na początek i nim się otworzy sklep internetowy jest sporo załatwiania. Nie wzięłam tutaj pod uwagę reklamy oraz promocji sklepu, bo to temat na zupełnie inny tekst.

Sprawdź także –