Czerwona herbata – jej cechy i oddziaływanie na organizm ludzi

Jeszcze nie tak długi czas temu całkiem o niej się nie słyszało, obecnie robi furorę. Gatunek trunku, którym jest czerwona herbata to idealny napój i suplement diety. Jak ją zaparzać i co tak faktycznie wnosi do organizmu?

Herbata sypana

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Listki czerwonej herbaty, znanej jako Pu-Erh, po zebraniu plonów zostają poddane krótkiemu procesowi fermentacji. Za jego pomocą napar ma kolor czerwony. Smak możemy określić jako ziemisto-korzenny. Roślina rośnie przede wszystkim w Chinach i Tajwanie, tam też są najogromniejsze zakłady trudzące się rozpowszechnianiem tego specyfiku na cały świat. Ma wybitnie znaczące znaczenie w chińskiej medycynie, określany jest bowiem „zabójcą tłuszczu”. Przyspiesza przemianę materii, zwiększa spalanie tłuszczów. Jak ją zaparzać? Sprawdź więcej tutaj – sklep internetowy do czajniczka z porcelany wsypać susz i zalać ciepłą, jednak nie wrzącą wodą, parzyć przez 3 do 7 minut (fantastyczne mieszanki). Uzyskany w ten sposób trunek nie będzie miał ciężkiego aromatu, jaki da się wyczuć po niewłaściwym jego przygotowaniu. Nie jest zatem to zawikłane, w podobny sposób parzy się prawie że każdą inną herbatę. Jakie jeszcze ma plusy dla organizmu? Działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych, ożywia pracę jelit, zatem przyspiesza metabolizm, a w efekcie wcześniej omawiane spalanie tłuszczów. Napój, którym jest czerwona herbata obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawia krążenie, a więc może być bez problemu przyjmowana przez ludzi borykających się z takimi kłopotami.

Zdoła też nas wypełnić w brakujące minerały, albowiem napar z liści zawiera ich masę, w tym wapnia i teiny. Działa pobudzająco, toteż z chęcią spożywają go osoby rezygnujące z picia kawy. Leczy bóle wątrobowe i także wspomaga walkę z próchnicą.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku (http://www.serwiskawowy.pl/), gdyż zapewne zaskoczy Cię to, jak niezwykle pasjonujące treści tam są opublikowane!

Tak wiele wartości, a więc nie pozostaje nam nic innego jak właśnie udać się do marketu i nabyć liście do parzenia. Koszt produktu, którym jest czerwona herbata oscyluje w granicach od kilku do nawet kilkuset złotych za 100 gram.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywając systematycznie napój, jakim jest czerwona herbata będziemy mogli zafundować sobie poprawę kondycji jak i zrzucić pobocznie trochę masy. Jej cena, w zależności od producenta nie wykracza względnie poza możliwości pieniężne zwyczajnego człowieka.