Małe upominki, czyli jak tworzyć pozytywny obraz własnej marki.

Dzisiaj tworzenie obrazu firmy, której jesteśmy pracownikiem czy też właścicielem, nie polega jedynie na promowaniu naszego produktu lub też usługi, lecz bardzo liczy się również to, jak jest ona odbierana przez naszych konsumentów. Ma na to wpływ całkiem duży szereg składników.Dla dobrze działającej firmy istotne jest to, aby przez cały czas utrzymywać świetny kontakt z konkretnym klientem.

firmowy kosz upominków

Autor: Canto alla Moraia
Źródło: http://www.flickr.com

Inne firmy, które współpracują z nami od pewnego czasu są istotne z tego względu, że dzięki nim mamy przecież zapewniony regularny dochód, albowiem zazwyczaj zdarza się tak, iż usatysfakcjonowany klient nie będzie poszukiwał nowego wykonawcy, tylko ponownie skorzysta z usług tej, która już kiedyś rzetelnie wykonała powierzone zadania albo sprzedała towar, z którego jest zadowolony. Ważne jest, ażeby w naszej firmie był ktoś, kto prowadzi cały czas tego samego klienta. Jest to o tyle ważne, iż taki klient będzie miał swojego opiekuna w naszej firmie i to z nim będzie mógł się zawsze kontaktować w przypadku jakiegoś zapotrzebowania albo zapytania. To jeden z znaczących składników budowania więzi pomiędzy firmą a danym klientem. Świetnie widziane są również momenty, w których nasz klient otrzymuje od nas jakiś prezent firmowy. Nie musi być to wcale nic wyszukanego, czasem wystarczy przecież jakiś nieduży nawet gadżet, zestaw długopisów albo jeśli gospodarujemy sporym budżetem reprezentacyjnym, to mogą być to napoje alkoholowe. Natomiast dla klientów, którzy z nami długo współpracują, sprezentujemy przykładowo znakomity koniak, wieloletnią whisky albo może to również być nalewka cytrynowa – sprawdź www.

Jeżeli interesują Cię artykuły przedstawione na tej stronie, to z pewnością ta witryna także będzie dla Ciebie warta zainteresowania.

Pożądane jest pamiętać o tego typu prezentach.

wizerunek firmy

Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle sympatyczne gesty, podtrzymujące nasze związki między firmą a klientem oraz kreują świetny obraz firmy z klasą. Szczególnie właściwie jest też przypominać o sobie w chwilach świąt. Jakiś mały upominek świąteczny dla firm, z którymi współpracujemy, będzie świetnym dowodem naszej troski o klienta. Tak więc kiedy mamy firmę lub jesteśmy pracownikami odpowiedzialnymi za kontakty z klientem, to nie zapominajmy i uwzględniajmy w naszej działalności takie nieduże nawet gesty w postaci upominku. Czasami nawet najmniejszy prezent będzie lepszym dowodem pamięci dla klienta aniżeli piękne słowa.

Powiązany artykuł: