Tajlandia – kraina uśmiechu

Tajlandia to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki oczaruje nas mnogością barw, świetnością świątynnych wnętrz, tropikalną przyrodą, pięknymi tradycjami, religią wkradającą się w codzienne życie obywateli i wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: zielono-czerwone dachy świątyń cudownie komponują się z pozłacanymi ozdobami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzekami pływają długie łodzie wypełnione po brzeżki barwnymi owocami i wonnymi przyprawami, na błękitnym niebie pląsają szkarłatne latawce, z kolei na tle soczystej zieleni pól ryżowych dostrzec można ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Bangkok

Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej chwili pobytu w Tajlandii uderzy nas wrażenie pewnego bezładu, nieznanego rezydentom Europy, natomiast nader specyficznego dla egzotycznych krain. Kiedy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, warto pomyśleć o Tajlandii. Już wkrótce przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miasteczek co chwilę będziemy mieć sposobność spotkać zbywców proponujących specjały tajskiej kuchni jak też tradycyjne rękodzieła, rykszarzy ośmielających do skorzystania z ich usług, barwne festiwalowe parady i ulicznych muzyków. Tajlandia jest krajem rozległym, konturem przypominającym głowę słonia. Rozróżnia się tu 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą prężnie rozwijające się i żyzne centrum kraju, Równinę Korat – położony w północno-wschodniej Tajlandii znacznie uboższy region, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego a także górską północ państwa.

Więcej na ten temat: Tajlandia wakacje

egzotyczne rośliny Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego podróżnika będzie zapoznanie się z lokalnymi rytuałami. Tajlandia oczaruje nas rozmaitością i bogactwem swej kultury. Tutejsze zwyczaje weselne albo pogrzebowe w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwykłą – przepełnioną mgłami trociczki jak też migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, zaś tradycyjny taniec objawiający dawne tajskie dzieje i legendy, w którym każdy gest oraz mina mają swe znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeśli nawet nie oczarują nas dawne legendy, na pewno uczyni to uśmiech ciemnookiej Tajki. Warto poszukać także oferty Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech można odnaleźć tańsze loty niż proponowane przez przewoźników w naszej ojczyźnie.

Zobacz również –