Niezbędne ABC. Serwisowanie komputerów i urządzeń elektronicznych w naszej firmie

To nieistotne, czy mamy wielka firmę, czy też małą firmę, jeśli nie należymy do grona uprawnionych do korzystania ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy (w zależności od wypracowanego obrotu), musimy wprowadzić do firmy sprzedaż rejestrowaną za pomocą kasy fiskalnej. Taka kasa, jako dodatkowy, szalenie ważny element wyposażenia firmy, powinna być serwisowana regularnie.

serwis komputerowy

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczny przegląd kasy fiskalnej musi być przeprowadzony najpóźniej dwa lata od poprzednio wykonanego przeglądu (lub fiskalizacji kasy fiskalnej). Lecz są serwisanci, którzy dają możliwość wykonywania przeglądu w każdym roku i wychodzi na to, że jest to możliwość tańsza od przeglądu dwuletniego. Należy pilnować terminu przeglądu, bo jego brak traktowany jest jako niewłaściwe prowadzenie księgi kasy co może skutkować obciążeniem kary za przewinienie skarbowe. Ponieważ nie jest to czynność, o której myśli się każdego dnia, świetnym pomysłem jest umieszczenie na kasie fiskalnej karteczki z dokładną datą kolejnego przeglądu. Ponadto, większość kas fiskalnych sygnalizuje obowiązkowy przegląd automatycznie. Czasami też osoba serwisująca informuje przez telefon, sms-owo lub mailowo posiadacza kasy, iż kasa fiskalna (patrz też: kasy fiskalne żywiec) powinna być poddana przeglądowi. Jeżeli mamy również drukarkę fiskalną, do której trzeba zajrzeć, pomocny będzie serwis komputerowy. Serwisanci najczęściej naprawiają małe usterki na poczekaniu, lecz jeżeli trzeba będzie zabrać sprzęt na dłużej, istnieje możliwość, że serwis komputerowy będzie mógł wypożyczyć nam na ten czas urządzenie zastępcze. Oczywiście, wszystko zależy od tego, czy pilnie potrzebujemy konkretnej maszyny.

Porównaj – kasy fiskalne leszno

kasa fiskalna
Jeżeli mamy dużo sprzętu, warto pomyśleć o jednym serwisancie, który będzie potrafił sprawdzić je wszystkie naraz – kasę fiskalną, drukarkę fiskalną, maszynę wielofunkcyjną czy też komputer. W ten sposób zaoszczędzimy czas i powierzymy nasz sprzęt konkretnej osobie, która przyjdzie do naszej firmy na dzień lub 2.