W dekoracji altanki ogrodowej dobrze jest wykorzystać rozliczne tworzywa – projekty i inspiracje

Dla każdego znaczące jest, aby mieć własny azyl – miejsce, w jakim może odpocząć i zrelaksować się chociażby po trudnym dniu w pracy. Jedni znajdują takie miejsce przy kominku domowym i przyjemnie spędzają wieczory z książką. Pozostali zdecydowanie korzystniej czują się pośród przyrody i tworzą swój zieleniec, w jakim mogą spędzać czas z najbliższymi. Nie można ukryć, że wraz z nastaniem wiosenki czas spędzany w ogrodzie jest dużo przyjemniejszy i wręcz chce się żyć.

białe fotele z poduszkami

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań ogród jest znakomitą przestrzenią do spędzania okresu z bliskimi. Planowanie niedużych imprez, grill, przyjemności – to ewidentnie kilka z tych rzeczy, które następnie mile się wspomina. Gdy więc pragniemy interesująco wyposażyć swój ogród należałoby zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Altana ogrodowa, jest miejscem, w którym pozytywnie można spędzać czas.

Jeśli prezentowane na tej stronie omówienie żywo Cię zajęło, to zalecam te informacje (www.artimbo.pl/kratki-elba,g23.html) – ono jest równie fascynujące, jak tekst, który właśnie widzisz.

Wyszukując przyciągających sposobów na zmajstrowanie siedziska dobrze jest zastanowić się, czy posiadamy jakieś bezużyteczne rzeczy, które da się w tym celu zagospodarować. Na przykład pięknie wyglądają siedzenia wytworzone z palet. Wystarczy je zbić gwoźdźmi, pokryć na biało i położyć futerkowe dzianiny, jakie będą idealnie pasować i czynić siedzenie wygodniejszym. W wielu sklepach z prostotą da się zakupić tego typu dzianiny. Gotowe kocyki lub poduszki na krzesła ogrodowe są cały czas osiągalne w marketach, jednak razem z sezonem wiosennym asortyment jest jeszcze bardziej natężony. Gdy jednak wolimy stworzyć coś na własną rękę, należałoby zaczerpnąć inspiracji w sieci. Liczne blogi i portale z tutorialami video prezentują bardzo interesujące pomysły wykorzystujące normalne i niedrogie surowce. Faktycznie mając kilka kawałków przeróżnych tkanin da się zrobić przyciągające poduszki ogrodowe , które będą unikatowe. Do tego, rzeczywiście będziemy wtedy jeszcze lepiej się czuć w ogródku, wiedząc, że jest to nasze dzieło.

poduszki

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Wielu ludzi odnajduje w ogrodnictwie własną pasję i cyklicznie odwiedza markety ogrodnicze (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/) szukając inspiracji. Warto bez wątpienia przeglądać popularne blogi poświęcone tej problematyce, żeby znaleźć interesujące pomysły. Czytaj też .