Najciekawsze propozycje na urlop zimową porą czyli wszystkie plusy przepięknych Seszeli.

Zimowa pora to czas, gdy wszyscy tęsknią za słońcem, a już w szczególności za wypoczynkiem pod palmami na plaży. Są na świecie takie miejsca, gdzie tego typu marzenia mogą się spełnić, a należą do nich na przykład Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Położone są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, zaledwie półtora tysiąca od Afryki. Złożone są one z więcej niż stu wysp, z jakich tylko część ma mieszkańców, i przyciągają urlopowiczów swoim bogactwem przyrody, przepięknymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem. Bardzo dużym plusem są też świetne warunki do nurkowania i ogromne bogactwo życia pod wodą.

Mimo, że Seszele położone są dość blisko od równika, to praktycznie nigdy nie będą tam występować tam bardzo wysokie upały, temperatury mało kiedy będą przekraczać trzydzieści dwa stopnie, a dodatkowo wszystkich ochładza przyjemna bryza.

Zamieszczone w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę (primaveraspa.pl/biznes/sale-konferencyjne/), na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Nie ma tam również problemów z cyklonami, jakie niszczą inne znane miejsca turystyczne, dzięki czemu wyspy te cieszą się ogromną popularnością praktycznie przez okrągły rok, i cały rok są tam doskonałe warunki do wypoczynku.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli pewien czas temu przylgnęło miano placu zabaw dla milionerów, i rzeczywiście do niedawna uznawane one były za ogromnie ekskluzywne i drogie. Lecz w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnych turystów, do obniżek cen przyczyniła się także coraz większa konkurencja między liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam urlop trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż przy bliżej położonych krajach, ale różnice są coraz mniejsze.

Popularnym miejscem wyjazdów na te piękne wyspy stał się Wrocław, to właśnie z niego wyrusza spora ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są takie same, jak do innych państw tego regionu. Żeby dostać się na te wyspy trzeba posiadać ważny przez pół roku paszport, konieczne będzie również nabycie wizy, ale to bez problemów można będzie zorganizować już na lotnisku na jednej z wysp. Jeśli będzie chodzić o bagaż, to obowiązkowo należy wziąć maskę do pływania, kąpielówki i kilka tubek kremu przeciwsłonecznego.