Organizacja studniówki

Organizowanie studniówek ma w kraju niezwykle długą tradycję. Jak sama nazwa wskazuje, jest to uroczystość urządzana na sto dni przed egzaminem maturalnym, a więc w trzeciej klasie szkoły średniej. Poza trzecioklasistami najczęściej na imprezie bawią się pracownicy szkoły oraz osoby z innych klas i liceów zaproszone przez uczestników. Bale takie urządzane są w różnych miejscach, zwykle tam, gdzie dostępna jest duża sala.

Bal maturalny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zgodnie z tradycją bowiem impreza rozpoczyna się polonezem, w którym biorą udział wszyscy uczniowie. Najbardziej ekskluzywne, a co z tym związane kosztowne studniówki organizowane są w luksusowych pałacach. Na imprezie gra zaproszony zespół muzyczny lub DJ, niekiedy jest to jedynie muzyka puszczana z płyt. Znaczące są również rozmaite akcesoria, jak na przykład odzież i dodatki takie jak buttony (polecam: buttony zamów na ) przypinane do ubrania.

Stroje studniówkowe
Podczas przygotowań do balu studniówkowego z pewnością ogromną wagę przywiązuje się do dobrania odpowiedniego ubioru. W przypadku chłopców wskazany jest garnitur z krawatem lub muszką, w ciemnych odcieniach, z reguły bez kamizelki. W kwestii dziewcząt wybór jest bardziej skomplikowany. W wyborze dziewczęcych ubiorów studniówkowych panuje spora dowolność, przez co różnorodność strojów jest ogromna, zarówno jeżeli chodzi o fason, jak i o długość. Zróżnicowane są również odcienie sukienek, choć stosunkowo często powtarza się czerń. Jeżeli chodzi o buty to przeważają te na wysokim obcasie. Do ubiorów dobiera się różnorodne fryzury, najczęściej będą to koki i upięcia.

Przebieg studniówki
Na większości studniówek razem z uczniami bawią się również nauczyciele. Wyznacza się czasami również ludzi odpowiedzialnych za pilnowanie przebiegu studniówki.

Niniejszy artykuł jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane treści, ponieważ są tak samo ciekawe oraz wciągną Cię kompletnie.

W kosztach zaproszenia na imprezę zawiera się zawsze catering, między innymi co najmniej jedno ciepłe danie w ciągu całej nocy. Często klasy mają oddzielne stoły na sali. Powszechne jest również wykorzystywanie rozmaitych oznaczeń przynależności do danej klasy lub też po prostu wstępu na studniówkę. W tym celu stosuje się rozmaite przypinki z napisami (link: oferta przypinek na stronie a także różnokolorowe wstążki. Wybór jest bardzo duży, a decydują o nim zwykle organizatorzy imprezy. Całość często jest również rejestrowana na wideo.