Parę przydatnych wskazówek na temat tego, jaki będzie najlepszy tort na swoje wesele

W czasie weselnych przygotowań nie można zapomnieć o torcie. Jest on jednym z ważniejszych elementów uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Ponieważ o ile w przypadku standardowego menu raczej trzeba uważać, tak żeby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na pewne szaleństwo. Szczególnie jeśli ktoś ma niebanalny pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, który pomysł ten będzie mógł zrealizować. W przypadku tortów weselnych najważniejszy będzie ich wygląd.

Gdy o północy pojawi się na sali kilkupiętrowe dzieło sztuki cukierniczej, ze wspaniałymi dekoracjami, na pewno zrobi to zdecydowanie większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z lukrem na górze i paroma kwiatkami. Aktualnie moda ślubna wręcz wymaga, aby zachwycić weselnych gości swoim tortem, stąd też tak duże zapotrzebowanie jest na cukierników, którzy potrafią wykonywać takie torty. A jeszcze lepiej będzie, jeżeli ślubny tort nie tylko doskonale będzie się prezentował, ale równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Podstawą przy zamawianiu tortu – www.tort-artystyczny.pl/ jest wyszukanie dobrego cukiernika – kliknij po źródło. Każdy z nich może mieć swój własny styl dekorowania i pieczenia, i torty każdego z nich będą smakować inaczej. Warto zanim się podejmie ostateczną decyzję sprawdzić parę miejsc, przez co będzie się miało rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Aktualnie moda idzie w kierunku coraz większej ilości pięter, wielu parom nie wystarczają już trzy i wybierają wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach rzeczywiście taki tort może się sprawdzać, lecz na małych rodzinnych przyjęciach lepiej jednak postawić na coś mniejszego.

Mimo tego, że sporo par stawia przede wszystkim na wygląd, to jednak o smaku nie można zapomnieć. Należy unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, dużo lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli takie możliwości będą, to zdecydować się można na tort w kilku smakach. Przez to nie powinno być problemów, że któryś ze smaków komuś nie będzie odpowiadał, to na pewno znajdzie jakiś odpowiedni dla siebie.