monumenty z granitu dostępne spółki kamieniarskiej

Śmierć jest nieodłączną cząstką istnienia. Utrata bliskiej osoby w każdym generuje uczucia, na jakie nie da się przygotować. Kiedy nareszcie godzimy się ze stratą, zmierzamy do odzyskania równowagi. Zaczynamy pojmować, że wokół dalej toczy się życie, jakie stawia codziennie nowe obowiązki. Przeszłość ustępuje miejsca przyszłości i trzeba odwiedzić kamieniarstwo Warszawa, by ustawić zmarłemu odpowiedni pomnik.

nagrobki podwójne
Wybór nagrobka wiąże się z przykrą decyzją na dodatek skomplikowaną przez emocje towarzyszące śmierci krewnego. Pomimo to, jest to decyzja znacząca dla uwiecznienia członka rodziny w dostojny i trwały sposób. Wybór częstokroć powinien być podyktowany osiągalnymi finansami. Konsultując z kamieniarzem (kamieniarstwo Borkowski Warszawa) model monumentu należy wcześniej zatwierdzić dokładne rozmiary dostępnego i wykupionego na cmentarzu miejsca. Wtedy będziemy mieli sposobność w najwyższym stopniu wyeksploatować dostępną powierzchnię na indywidualne zlecenia nagrobka.

Wśród prostych grobowców odróżniamy przede wszystkim foremne kształty pojedyncze, bądź podwójne – .

nagrobki granitowe

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Osobiste zlecenia na grobowiec nie mają ograniczeń dotyczących formy i układu grobu. Warto jednak mieć na względzie zwyczaje i porządnie skomponować bryłę mającą upamiętniać zmarłego. Im bardziej zawikłany kształt nieregularnej postaci zaprojektujemy, tym więcej będzie nagrobki – (przejdź) li za niego uiścić.

Nadzwyczaj popularne w Polsce są pomniki granitowe – zobacz: Polskie granity charakteryzują się nie tylko najwyższą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, lecz również wysokim zróżnicowaniem kolorów, także faktury samoistnej. Chociaż na mogilnikach dominują czarne i szare grobowce, to bez kłopotu znajdziemy w ofercie kamieniarzy pomniki granitowe w odcieniach czerwonym, zielonym, lub brązowym. Dobór wzoru i materiału grobowca to nie wyłączne formalności, jakich należy dopełnić przy urządzeniu pochówku. Przyjęcie na zamówienie nagrobka kamieniarz obierze wyłącznie od osoby, która jest właścicielem, to znaczy administratorem, grobowca. Drugim ważnym elementem będzie dopełnienie płatności za miejsce na cmentarzu. Wysokość opłaty jest ustanowiona z góry przez zarządcę cmentarza i powinno się ją odświeżać raz na 25 lat.