Gry planszowe rozrywką dla rodziny

W erze wszechobecnego Internetu gry planszowe odeszły w mody. Niegdyś całe rodziny grywały w Chińczyka, szachy czy Warcaby. Dziś rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie bawią się przy nich już całe rodziny. Niestety. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój ludzkiego umysłu. Doskonałym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna polega na skutecznym kierowaniu armią podczas konfliktu zbrojnego realizując różne scenariusze. Gra jest tak popularna, że obecnie w sprzedaży jest już jej 8. edycja, a w sieci można znaleźć poświęcone jej fora. trudno się dziwić. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko przednia zabawa, która niesamowicie absorbuje, ale głównie gra bitewna kształcąca strategiczne myślenie. A przecież myślenie strategiczne to istota podejmowania błyskawicznych i optymalnych decyzji. Dzięki niemu przekrojowo spostrzegamy utrudnienia i umiemy rozwiązać je w wyjątkowy sposób. Wielorakie scenariusze Warhammer Fantasy Battle tłumaczą, że nie istnieje jedna doskonała taktyka, tak samo jak nie ma jednego idealnego wyjaśnienia.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry (stół do cymbergaja) planszowe zwiększają skuteczność strategicznego myślenia. Dobrym do tego instrumentem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej treść| dzieje się się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak znana, że powstały nawet Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji zaznaczają, że charakteryzuje ją nadzwyczaj dynamiczna, niemożliwa do zaplanowania konfrontacja, w której nie brakuje niepowtarzalnych zwrotów akcji. na dodatek nie ma tam miejsca na nudę, gdyż każda partia jest niepowtarzalna. Jednak najistotniejszym kryterium kupna tej gry bitewnej jest wspomniany niebagatelny wpływ na rozwój strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Często się w ostatnim czasie mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie. Istnieje wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia wyrabiające nawyk strategicznego myślenia. na ogół za swe usługi żądają dużych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy będzie nawykiem, który zaowocuje.

To przykuwający wzrok tekst, ale poza tym sprawdź też inny pokrewny i równie niebanalny wpis – my zalecamy to omówienie.

/J]