Kontrola serwerów – warto?

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością każda osoba, która prowadzi firmę kojarzy, czym jest audyt finansowy. Mniej rozpowszechnionym typem kontroli są audyty IT. Dzisiaj w zasadzie każda działalność ma rozbudowaną infrastrukturę komputerową złożoną z pecetów roboczych, serwerów i setek łącz kablowych i bezprzewodowych. Kontrolę nad tym obszarem zwykle przekazuje się w ręce administratorów. Konserwacja infrastruktury informatycznej to niełatwe wyzwanie, więc warto od czasu do czasu opłacić zawodowców z zewnątrz, którzy zbadają, czy wszystko działa tak jak trzeba. Na tym właśnie opierają się audyty IT. Robienie systematycznych i drobiazgowych kontroli infrastruktury IT jest istotne w sytuacji, gdy firma zarządza wrażliwymi danymi, które muszą za wszelką cenę pozostać bezpiecznie. Przykładem takiej działalności jest bank. Kontrolerzy robią audyt, badając, czy sprzęt sieciowy trzyma podstawowe standardy, określane przez normy (na przykład ITIL).

Rozsądnym rozwiązaniem, które spowoduje, że system informatyczny firmy będzie sprawny i bezpieczny, jest specjalistyczny outsourcing IT.

Jeżeli uważasz, że dane w internecie nie są pełne, to przejdź do linku (https://www.logintrade.pl/), gdzie znajdziesz dokładne opracowania tematów – odsyłacz jest tu.

Oznacza to złożenie obsługi komputerów w ręce specjalistów z zewnętrznej firmy, która świadczy usługi dla biznesu. Opłacenie zespołu zewnętrznego to oszczędność pracy – nie musisz spędzać godzin na rekrutacji kandydatów z anonsów. No i naturalnie dostajesz gwarancję, że nad maszynami piecze mają kompetentni ludzie.

Innym dobrym sposobem na podwyższenie efektywności firmowych serwerów jest konsulting IT, polegający na zatrudnieniu zespołu specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie reformy trzeba przeprowadzić, by ulepszyć infrastrukturę komputerową. Innowacją, która jest zwykle rekomendowana przedsiębiorstwom, jest tak zwana wirtualizacja serwerów, czyli stworzenie na jednym komputerze kilku niezależnych serwerów. Tak da się przyciąć budżet firmy, nie kupując innych, kosztownych w użyciu maszyn.