Nabywamy lepszy laptop

Wybór laptopa dla twej organizacji to poważna decyzja. Właściwy wybór sprzętu decyduje o jakości i szybkości pracy organizacji. No i rzecz jasna może mieć poważne konsekwencje dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę kupując sprzęt komputerowy.

Laptop czy stacjonarny? Duży twardy dysk? Ile pamięci oraz jaki monitor? Z WiFi czy też bez? Wybór laptopa może nastręczyć sporo problemów. Warto się porządnie zastanowić za co warto dopłacić, natomiast za co nie należy przepłacać. Nadwyżka funkcji oraz gadżetów mogą sprawić, że nabędziemy kosztowny komputer ponad nasze potrzeby. Przesadna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań zwłaszcza, że to zakup na parę lat. Dlatego przede wszystkim laptopy w naszej organizacji muszą zostać dopasowane do zadań które wykonujemy. Inne parametry mają komputery dla grafików, zaś inne do typowych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: notebook, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż przenośnych laptopów przekroczyła zdecydowanie sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za notebookiem jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to przenośnie stanowisko pracy. Nie przywiązujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki niemu wykonywać swoje zadania w mieszkaniu albo w delegacji. Poza tym komputer przenośny zabiera z pewnością mniej przestrzeni. Ma także swoje ograniczenia. Praca przy nim jest bardziej męcząca. Częściej ulega usterkom, ma mniejszą żywotność, zaś wymiana części na szybsze jest znacznie droższa. Natomiast stacjonarny komputer, taki, jak komputery dla grafików, zapewnia większy komfort pracy jak też łatwiej poddaje się modernizacji.

sklep internetowy Jeżeli komputer nie będzie przeznaczony do prac graficznych nie ma sensu wydawać przesadnie dużo gotówki na monitor o dużej przekątnej a także dużej rozdzielczości. W przypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. [TAG=Procesor

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

jest to serce każdego komputera. Im mocniejszy on jest tym bardziej wydajny laptop. Jednak nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy tworzyć bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca norma aktualnie to procesor dwurdzeniowy . Gdy idzie o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymogi stawiane komputerom prędko się zmieniają, więc pamięci nigdy za wiele. Jednakże naturalnie też nie trzeba przesadzać. Roztropny standard aktualnie to około 4 – 8 GB RAM rodzaju DDR 3.

Oczywiście możemy komputer zamówić zdalnie wbijając w przeglądarkę frazę: komputery sklep internetowy.