Multimedialna lekcja dla ucznia.

Drukarki serii ML-5510/6510

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne są stosowane w placówkach edukacyjnych. Używanie coraz bardziej praktycznych urządzeń w skomplikowanej, na co dzień edukacji, ma za zadanie pomóc uczniom jak i nauczycielom. Obecnie kreda i gąbka to za mało. Już w szkołach podstawowych klasy są wyposażane w cuda techniki, o których nie śniło się naszym rodzicom. Również dzieci nie używają już tylko kartek i piór, ale od najwcześniejszych lat muszą umieć pracować z komputerem. Dzieci za zadania do domu otrzymują zrobienie prezentacji w Power Point. Epoka pisania wypracowań na kartce odszedł do lamusa. Wczoraj biała kreda, pisak, obecnie pomoc w postaci komputera. A wszystko to dlatego, aby proces nauczania umożliwił większą aktywność na to, co wokół.

Powszechnie spotykane są tablice multimedialne dla szkół. Tablica taka to połączenie komputera, projektora i tablicy. Tablica sprawuje funkcję monitora, która współpracuje z przeznaczonym do tego piórem. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ umożliwia łatwo obsługiwać wybrany program. Komputer ten jest na tyle ciekawie pomyślany, że pozwala na robienie notatek i zapamiętywanie ich. Dzięki temu z notatek można skorzystać momencie, a jednocześnie stają się tworzywem edukacyjnym dla następnych roczników. Taka tablica jest bardzo przydatna od strony technicznej: nie trzeba się martwić o wzięcie ze sobą pomocy naukowych na dany temat. Do nieocenionych plusów stosowania tablicy interaktywnej należy to, że przykuwa zainteresowanie przedmiotami.

Bardzo przydatny przy tego typu tablicach jest Internet. Nie ma nic bardziej interesującego niż śledzenie na żywo rozpoczynających się pokazów. Nie ma nic łatwiejszego niż odszukanie potrzebnego nam urządzenia w naszej okolicy.

Czy nie sądzisz, że dane na przedstawiany temat mógłbyś znaleźć również na odmiennym portalu? Naturalnie, że tak – wejdź tu, a zobaczysz tam sensowny serwis (http://www.studioprinter.pl/druk-wielkoformatowy/).

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło np. urządzenia wielofunkcyjne Wrocław, aby wyskoczyła długa lista o wyszukiwanej tematyce. Wybór proponowanych urządzeń jest tak duży, że każdy znajdzie coś właściwego na swoją kieszeń. Korzystanie z tego typu komputera, z całą pewnością pobudzi do twórczego myślenia. cyfrowe – tylko konkretne informacjetablica