Plusy i wady poszczególnych modeli Nikona

Na rynku fotograficznym wciąż pojawiły się najnowsze modele w segmencie lustrzanek. W tym zestawieniu przyjrzyjmy się ofercie Nikona, zaczynając od drogiego – pełnoklatkowego modelu D800, który od swojej premiery rywalizuje z EOS 5D Mark III Canona o podobnych parametrach użytkowych.

aparat nikon

Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa Nikona? To, co jest rewolucyjnym rozwiązaniem to matryca CMOS o rozdzielczości 36,3 MP, która wyśmienicie zdaje egzamin w zakresie fotografii studyjnej lub reklamowej, zapewniając klientowi najlepszą jakość zdjęć. Następnym, ale niezaprzeczalnie jednym z największych atutów wybranego aparatu jest system redukowania szumów, który sprawdza się również przy wysokim ISO. Zapewniają nas o tym testy wykonane na obu modelach, które dobitnie ukazują, że w tym obszarze lustrzanka Nikon D800 jest niedościgniona i można nią robić dobre jakościowo zdjęcia nawet przy słabym świetle. Ostatnim punktem programu jest nowoczesny autofocus, umożliwiający kreowanie obrazów o różnym polu ostrości i z niespotykaną dotąd głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon należy do produktów niższej klasy niż poprzednik. Jakkolwiek typ D7100 to całkiem solidna i profesjonalna lustrzanka, która została wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,1 megapikseli oraz nowoczesny autofocus. Korpus nie ma optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcjonalności matrycy oraz pozwala uzyskać przewidywaną ostrość zdjęć, nawet przy ich najwyższej rozdzielczości.

Ponadto elementy zewnętrzne i podzespoły wykonano z najlepszej klasy surowców, co przyczynia się do tego, że aparaty Nikon D7100 są odporne na wpływ niesprzyjających warunków pogodowych oraz kurzu. Jednym z największych minusów aparatu jest słaba praca systemu autofocus w czasie filmowania, stąd model nie nadaje się do kręcenia wzbogaconych o ruch ujęć. Posiada, z kolei, większy zakres czasu nagrywania niż porównywalny sprzęt tej klasy oraz zdublowane zloty SD, umożliwiające użytkownikowi zarejestrowanie dużo dłuższych filmów.

nikon-zdjęć

Ostatni, a równocześnie najtańszy z opisywanych aparatów to Nikon D5200, stworzony z myślą o amatorach filmowania. Lustrzanka została wyposażona w matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz efektywny procesor EXPEED 3, umożliwiający szybkie konwersje obrazów. Nikon D5200 może się też pochwalić ruchomych wyświetlaczem LCD oraz funkcją rejestrowania obrazów D-Movie w rozdzielczości 1080p.

Jeżeli ten artykuł Cię zaciekawił, to również ta optymalna strona (http://sport-dog.pl/pl/c/niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-dogtrace/40) okaże się dla Ciebie równie atrakcyjna zatem kliknij na nią.

W trakcie nagrywania możemy przetestować kilka programów tematycznych, automatycznie ustawiających aparat do naszych wymagań, jak nowoczesną funkcję D-Lighting.
Wypróbowanym pomysłem jest również 39-polowy autofocus, który pozwala na uzyskanie pożądanej ostrości obrazów w sytuacji przejścia trybu zdjęć na tryb filmowania. Z uwagi na na rozbudowaną funkcjonalność, Nikon D5200 mieści się wysoko na liście pośród profesjonalnych aparatów dla hobbystów i choć droższy może spokojnie konkurować z produktami różnych firm.

Lustrzanki cyfrowe Nikona nie obniżają standardów i cieszą się dużym powodzeniem wśród fotografujących. Solidnie zbudowane, wyposażone w nowoczesne funkcje i wciąż niezawodne aparaty to doskonały sprzęt dla profesjonalnych fotografików.