Salon fotograficzny

Każdy branżowy sklep jest punktem, do którego ludzie zachodzą nie tylko dokonać zakupu. W salonie muzycznym oczekują kontaktu nie tylko z handlowcem, ale raczej znawcą muzyki, który pamięta mnóstwo zagrywek, jest w stanie je bezbłędnie zagrać, oraz doradzić w wyborze ekwipunku, wzmacniaczy, strun i innych. W sklepie z materiałami budowlanymi – odwiedzający chce otrzymać nie tylko faktury i towaru, ale również fachowych podpowiedzi, doświadczenia i wskazówek, które może wprowadzić w życie w swoich planach budowy, rekonstrukcji czy innych prac. Dotyczy to też sklepów fotograficznych.

Wizyta niedoświadczonego fotografa, który nie zna na razie dostatecznie swoich zdolności i nie jest przekonany, jaka gałąź w dziedzinie fotografii przysporzy mu możliwie dużo satysfakcji, bazuje bardziej na poznawaniu porad i wskazówek, jaki ekwipunek służy do robienia jakiego rodzaju zdjęć, w jakich sytuacjach używać dany obiektyw, daną lampę błyskową i tak dalej.

Dlatego na tyle wartościowa jest odpowiednio wyedukowana kadra sklepu. Idealne dla właściciela jest znalezienie człowieka, który sam posiada dużo doświadczenia w robieniu zdjęć, niedawno jeszcze umywalka z odpływem bocznym cristalstone stanowiło to jego sposób na zarobek, była to pasja, przyjemność, a dodatkowo posiada w swoim dorobku doświadczenie w handlu, które pozwala na odpowiednie wykorzystanie technik sprzedaży i dobre podejście do kontaktów z dystrybutorami sprzętu. Z wiedzy i doświadczenia związanego z fotografią takiego pracownika będą czerpali odwiedzający sklep, zaś z technik sprzedaży i wydajnego podejścia do handlu – sklep, jego właściciel i ogólny bilans finansowy salonu fotograficznego.

Dobry sklep ze sprzętem fotograficznym ma przynajmniej jednego tego typu fachowca, do którego klienci, czy to początkujący, czy bardziej doświadczeni fotografowie, mogą skierować się z najbardziej skomplikowanymi pytaniami o wybrany obiektyw, body aparatu, jego funkcje i mnóstwo pozostałych. Fachowca nie zaskoczą na pewno pytania o nowości, które frapują wszystkich fascynatów przekopujących sieć w poszukiwaniu nowych rozwiązań topowych kompanii fotograficznych. Na przykład jednym z niedrogich szkieł szerokokątnych jest dobry obiektyw Sigma 10-20 mm, która w porządnym salonie foto powinna być już jakiś czas dostępna od zaraz. Jest to ciekawy obiektyw, zachęcający do kreowania zdjęć perspektywą. Tu za zadanie ma wkroczyć dobry sprzedawca, który pokaże, jak stosować takie obiektywy, jakie są jego wady i zalety, a także przedstawić zainteresowanemu kilka zdjęć wykonanych z jego użyciem.

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl