W jaki sposób unikać dawania niechcianych prezentów?

Autor: desi.italy

Wybieranie prezentów dla naszych bliskich i przyjaciół z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy do perfekcji. O tym, jak nietrafione mogą być prezenty, przekonujemy się sami w momencie, kiedy dostajemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji. Nasze szuflady stają się bogatsze o nowe zestawy rękawiczek, majtek czy szalików, których za nic w świecie nie założymy, a półki o poradniki czy biografie, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie łudźmy się więc, my na pewno też dajemy innym upominki, które nie tylko nie sprawią im radości, ale okażą się im zupełnie nieprzydatne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent dla szefa, dla koleżanki czy rodziców, warto chwilę zastanowić się nad zakupem, żeby później nie zobaczyć rozczarowanej miny obdarowanej osoby. Będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli dowiemy się uprzednio czegoś na temat zainteresowań osoby, którą chcemy obdarować.

Melomanowi możemy więc kupić płytę z rodzajem muzyki, którą lubi, dla osoby interesującej się sportem wybierzmy koszulkę w barwach klubu, któremu kibicuje, a pasjonatowi przyrody kupimy album z fotografiami rzadkich ptaków.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w tekście (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne wiadomości, zatem niewątpliwie je także przekonasz się za ciekawe!

Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które od lat kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę dobrego alkoholu dla mężczyzny, a płyn do kąpieli dla kobiety, ale tego rodzaju podarunki mogą również nie spotkać się z aprobatą obdarowanych, gdy okaże się, że nasz mężczyzna jest wieloletnim abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy płynów do kąpieli. Wybierając prezenty dla osób, których upodobań dobrze nie znamy, musimy więc zachować szczególną ostrożność i kupować rzeczy bardziej klasyczne.

Teraz nasze zadanie jest o tyle ułatwione, że pojawiło się mnóstwo sklepów specjalizujących się właśnie w sprzedaży upominków.

Czy masz chęć poznać analogiczne materiały? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://sentiell.pl/) inne wiadomości dotyczące takiej kwestii – odnośnik jest tutaj.

Możemy więc nabyć w takim sklepie jakiś gadżet czy bibelot, który co prawda niczemu nie służy, ale będzie interesująco wyglądał na półce, czy jakiś humorystyczny przedmiot, który przynajmniej wzbudzi wesołość w momencie rozpakowywania prezentu. Starajmy się jednak wyczuć poczucie humoru osoby, którą zamierzamy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o głupotę czy nawet wulgarność. Kupujmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które wywoła tylko zakłopotanie u obdarowywanego.