Jakie praktyczne przedmioty kupić na obóz przetrwania?

Nasze dzieci co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Dobrze jest zadbać o to, żeby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wyjazdy takie umiejscawia się najczęściej na obszarach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Często są to wyjazdy w tereny górskie lub na mazury. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak mając na uwadze charakter militarny wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się jednak tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy zwykle mocniejszego wysiłku, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego rodzaju jednak mają możliwość stać się świetną przygodą dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Oprócz tego na tego typu obozach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą odpowiednie obuwie, plecak, koc i śpiwór. Możliwe, że przyda nam się również składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszystkie dodatki takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również potrzebne. Można wcześniej podpytać organizatorów, jakiego typu asortyment będzie potrzebny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski.

Czyżby komentarze z serwisu były na tyle inspirujące, że masz chęć stworzyć swój? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna radość.

Warto też pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy bez problemu dużo elementów asortymentu przydatnych na taką wycieczkę.