Dziecięce hobby, czyli odpowiedź na pytanie czemu dzieci tak dużo kosztują swoich opiekunów.

Nieduże dzieci, mały problem – tak mówi znane wszystkim powiedzenie, i zgodzi się chyba z tym zdecydowana większość rodziców. Poszerzając je, można powiedzieć, że mniejsze dzieci to małe koszty, zwłaszcza jak się zechce, aby syn czy córka rozwijali się we właściwy sposób. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom tylko minimum, a jeśli ktoś chce, aby dziecko coś więcej umiało, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia należy już zapłacić. Angielski kilka razy na tydzień, jakieś sporty czy dodatkowe korepetycje z nauczycielem mogą dość znacznie obciążyć rodzinny budżet. Dojdzie do tego jeszcze dowożenie maluchów na zajęcia, a to będzie rodzić kolejne koszty i dużo czasu, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

własnoręcznie robiony szalik

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com
A w rzeczywistości mowa tu jest jedynie o tym, co zdaniem dorosłych maluchom będzie w dalszym życiu potrzebne, choć zapewne wiele dzieci ma w tym temacie odmienne zdanie. A tak naprawdę każde dziecko ma jakieś zainteresowania, i je również należy uwzględnić przy planowaniu wydatków i harmonogramu zajęć.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź radio bez zaiks nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Przykładowe zainteresowanie dla dziecka – w tym miejscu.

Dzieci bardzo lubią popróbować wielu rzeczy, uczą się w ten sposób świata i odkrywają własne zainteresowania. Jednak to, co dzieciom będzie sprawiać ogromną frajdę i przyjemność, wielu dorosłych przyprawia o bicie serca. Wynika to z tego, że dużo pasji maluchów wymaga sporych nakładów finansowych. Nawet do tak popularnej aktywności, jaką jest piłka nożna, należy zakupić obuwie, koszulkę i spodenki, opłacić treningi, i robi się za to przez cały rok kilkaset złotych. A są przecież sporty, w jakie trzeba dużo więcej zainwestować, a w rzeczywistości nie ma się pewności, jak długo ta pasja potrwa. Dzieciaki bardzo lubią także zwierzęta. Dobra opieka nad nimi może je nauczyć większej odpowiedzialności. Tutaj są przedmioty, które warto mieć w mieszkaniu, kiedy mamy mieć zwierzaka – specjalnie dla gryzoni i fretek.

Niektórym maluchom miłość do danej aktywności zostanie na wiele lat, a inne po paru tygodniach się zniechęcają i szukają innych wyzwań. Dlatego też, jeśli to, co chce robić maluch będzie się wiązać z dużymi kosztami, to warto na początku zobaczyć, czy nie jest to tylko chwilowy kaprys. Można pomyśleć o sprzęcie używanym, który w razie czego można będzie odprzedać, albo na początek po prostu pożyczyć od kogoś.