W jaki sposób zareklamować swój zespół metalowy?

Działa tak sporo kapeli grających metal, że najzwyczajniej w świecie bardzo ciężko poradzić sobie z tym by wypromować własną kapelę. Może jest genialna, zatem naszym tak jakby obowiązkiem jest to, aby we wszystkich przypadkach umieć zadbać o promocję?

W końcu jeśli coś jest kapitalne, prawie tak doskonałe jak chociażby zespół behemoth, bez dwóch zdań przydałoby się zadbać o to wszystko co ma związek z własnym zespołem. Jednakowoż nikt nie mówi, że dbanie o swój PR jest dzisiaj nieskomplikowane! Prawda jest taka, iż aby móc odnieść sukces, oprócz naturalnie talentu, trzeba umieć się zareklamować. A nie jest powiedziane, że to przesadnie proste. Zatem osoba, która na serio bierze w rachubę zrobienie kariery, zdecydowanie powinna się starać. Oczywiście darmowa reklama nie jest prosta do realizacji, lecz spokojna głowa – bezproblemowo można radzić sobie z promocją za względnie nieduże sumy. Przykładowo godne zainteresowania jest promowanie własnego zespołu metalowego na Facebooku.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Bardzo często sytuacja jest taka, że choć chcielibyśmy bardzo się wypromować bez pośrednictwa takich stron, na nasze nieszczęście to niemożliwe. Choć i tak nie ma nic złego w temacie promowania własnego zespołu za pomocą Facebooka. Pewnie gdyby np. judas priest dopiero w 2014 roku rozpoczynał grać, jego twórcy także szukaliby reklamy na Fejsie. Naprawdę nie ma w tym wszystkim niczego złego. Śmiało reklamować się w owym serwisie, tak naprawdę robią to tysiące ambitnych zespołów, a więc należy wziąć się za siebie.

Trzeba także zwrócić uwagę, iż choć raczej trudno wybić się w serwisie Youtube, tak czy siak należałoby dbać o umieszczenie własnych piosenek we właśnie tym serwisie. Jeśli wykonywany przez nas metal w istocie będzie fantastyczny, bardzo realne, że zdołamy odnieść niemały sukces. Jednakowoż nawet jeżeli wyświetleń nie będzie dużo, tak czy siak nigdy nie można wychodzić z założenia, iż jesteśmy słabi. Muzycy zespołu, który tak podchodzą do własnej twórczości muszą wiedzieć, że najbardziej znaczące jest to by świetnie potrafić się zabawić. To jasne.