W jaki sposób wykonać piękne zdjęcia z wysokości

Perspektywa zależy od punktu patrzenia, identycznie jak zrozumienie konkretnej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna świat w różny sposób, jedni będą to robić w pozytywny sposób, kolejni wszystko widzą w najgorszym scenariuszu. Z czego to wynika? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od biologii? Od wszystkiego razem?

Z całą pewnością nie da się określić pojedynczej przyczyny konkretnego spoglądania na świat czy podejścia do świata. Nawet jeśli jedno z wydarzeń powoduje kolejne wypadki, to jedna osoba inaczej zareaguje na pewne sytuacje aniżeli druga. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób zareagujemy na sytuację, które można zakwalifikować jako niespodziewane, lecz jednak prawdopodobne. w jaki sposób byśmy sobie poradzili z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tego przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/

Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co jednak uważają, że zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej udali by się w inną stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak widoczne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zapewnienia i oświadczenia. Nie da się tak po prostu popatrzeć na własne życie z góry, zrobić filmowanie z powietrza , by zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować skromność i nie rozpowszechniać radykalnych opinii, co do naszego postępowania, bo możemy bardzo się zdziwić i koniec końców nie być przygotowanym na inny rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, to jest szereg czynników, które ukazują, jak potoczyłyby się nasze losy. Wśród najważniejszych z nich należy wskazać: charakter, temperament, praktykę z analogicznymi sytuacjami czy reagowanie na zbliżone dramaty (jednak u kogoś innego). Najłatwiej jednak orzekną na nasz temat nieznani nam ludzie, oczywiście „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, ponieważ ktoś z zewnątrz ocenia nas jedynie po tym, co dostrzega na zewnątrz, albo co na nasz temat usłyszy, często będą to rzeczy nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie zamienili słowa z człowiekiem z zagranicy, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach sądzą, że w innych krajach mieszkają sami ludożercy.