Minusy i plusy życia harcerzy, podstawowe wyposażenie jakie każdy dobry harcerz powinien posiadać

Harcerze od wielu lat aktywnie działają wokół nas. Obecnie, w epoce internetu i nowoczesnych technologii wprawdzie dużo straciło na znaczeniu, lecz nadal w niejednej szkole bardzo dynamicznie funkcjonują harcerskie drużyny, gromadząc dookoła siebie młodzież i dzieci.

źródło

Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy poświęcenia oraz miłości do ojczyzny.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj dalej lampy autobusowe o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Lecz równocześnie bycie harcerzem to doskonała przygoda, którą się później przez wiele lat wspomina, nawet jeśli trwała ona krótko. W czasie spotkań harcerze oraz zuchy mogą się nauczyć dużej ilości przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak umiejętności radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i większość z nich może się później świetnie przydać w starszych latach. Zakończeniem każdego harcerskiego roku jest zawsze letni obóz, a o wielu z takich obozów po dziś dzień krążą w harcerskim gronie legendy. Faktycznie dla młodych ludzi kilka tygodni z dala od sprzętów elektronicznych, w surowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli będzie chodzić o życie obozowe to rewelacyjna, zapamiętana na długie lata przygoda. Prawdziwy harcerz powinien również być odpowiednio wyposażony w kilka przydatnych sprzętów. Najważniejszą rzeczą jest harcerski mundur, składający się z bluzy, spodni i chusty.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Mundur, a w tak naprawdę naszywki na nim, informują o przynależności do danej drużyny i uzyskanych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać. Podczas biwaków i obozów bardzo się też może przydać zestaw narzędzi.

Czy zajmują Cię tego typu wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://www.clarias.pl/wolfsblut-c-772_773_774_1031.html) takiego rodzaju wpisów znajdziesz na naszej kolejnej stronie. Zapraszamy!

Za pomocą saperki da się wybudować prowizoryczny szałas czy zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach wykorzystania porządnego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażce można będzie zarówno przygotować posiłek, jak i go po tym ze smakiem zjeść. W wielu drużynach bardzo popularne są również specjalne zestawy survivalowe, w skład których wchodzą niezbędne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Żeby to wszystko kupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski – zobacz koniecznie, tam bez żadnego problemu da się zrobić wszystkie potrzebne zakupy.