Minusy i plusy życia harcerzy, podstawowe wyposażenie jakie każdy dobry harcerz powinien posiadać

Harcerze od wielu lat aktywnie działają wokół nas. Obecnie, w epoce internetu i nowoczesnych technologii wprawdzie dużo straciło na znaczeniu, lecz nadal w niejednej szkole bardzo dynamicznie funkcjonują harcerskie drużyny, gromadząc dookoła siebie młodzież i dzieci.

źródło

Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy poświęcenia oraz miłości do ojczyzny. Lecz równocześnie bycie harcerzem to doskonała przygoda, którą się później przez wiele lat wspomina, nawet jeśli trwała ona krótko. W czasie spotkań harcerze oraz zuchy mogą się nauczyć dużej ilości przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak umiejętności radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i większość z nich może się później świetnie przydać w starszych latach. Zakończeniem każdego harcerskiego roku jest zawsze letni obóz, a o wielu z takich obozów po dziś dzień krążą w harcerskim gronie legendy. Faktycznie dla młodych ludzi kilka tygodni z dala od sprzętów elektronicznych, w surowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli będzie chodzić o życie obozowe to rewelacyjna, zapamiętana na długie lata przygoda. Prawdziwy harcerz powinien również być odpowiednio wyposażony w kilka przydatnych sprzętów. Najważniejszą rzeczą jest harcerski mundur, składający się z bluzy, spodni i chusty.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Mundur, a w tak naprawdę naszywki na nim, informują o przynależności do danej drużyny i uzyskanych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać. Podczas biwaków i obozów bardzo się też może przydać zestaw narzędzi. Za pomocą saperki da się wybudować prowizoryczny szałas czy zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach wykorzystania porządnego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażce można będzie zarówno przygotować posiłek, jak i go po tym ze smakiem zjeść. W wielu drużynach bardzo popularne są również specjalne zestawy survivalowe, w skład których wchodzą niezbędne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Żeby to wszystko kupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski – zobacz koniecznie, tam bez żadnego problemu da się zrobić wszystkie potrzebne zakupy.