Czy niedobrze działający komputer to już poważny powód do zmartwień? Wcale nie! Sprawdź jak możesz ulepszyć jego działanie

Dosyć często użytkownicy laptopów narzekają na niezbyt szybką pracę systemu. Z reguły pierwsze okresy użytkowania przebiegają bardzo dobrze jednak z biegiem czasu laptop zaczyna coraz wolniej pracować.

Czasem starczy kilka prostych zabiegów, żeby polepszyć pracę komputera. Jak Twój laptop niezbyt szybko pracuje, to niekoniecznie czeka cię naprawa laptopów, której adres znajdziesz pod tym linkiem. Czasem wystarczy trochę dobrych technik, by było dobrze. Zapraszam do lektury tego treściwego poradnika.

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Początkowo proponuje zacząć od oczyszczenia rejestru i wyszukania szkodliwego oprogramowania. W internecie jesteśmy w stanie pobrać zupełnie za darmo tego rodzaju programy są to tzw. cleanery, jakie jak ich angielska nazwa wskazuje oczyszczają nam komputer. Jeśli laptop wolno pracuje wystarczy wykonać szybki skan takim programem (najczęściej trwa to 2-3 minuty), ażeby stwierdzić czy ewentualne robaki nie spowalniają pracy. Programy posiadają także funkcję eliminowania znalezionych zagrożeń, więc efekt będzie na pewno pozytywny. Następną istotną sprawą na, jaką warto zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń w obszarze dysku twardego. Jak dysk będzie zapełniony laptop także może wolno pracować.

W tego rodzaju okoliczności korzystnie zlikwidować niepotrzebne informacje z dysku albo ponagrywać je na nośniki typu płyty cd/dvd albo zgrać na pendrive. Laptop z wolną przestrzenią obliczeniową na pewno będzie pracował zdecydowanie bardziej sprawnie. Trzecią istotną kwestią jest ustawienie programów uruchamianych podczas auto-startu komputera. Jeżeli zbyt dużo programów będzie uruchamiać się razem ze startem komputera to może okazać się, iż laptop wolno pracuje i strasznie wolno się uruchamia. Wystarczy prześledzić programy, które mają planowane uruchomienie i ustawić ręczne uruchamianie tych, z jakich nie korzystamy każdego dnia.

Po takiej weryfikacji może okazać się, że na dziesięć programów, jakie uruchamiają się gdy włączam komputer my tak naprawdę codziennie wykorzystujemy dwa. Zastosowanie tych trzech prostych zasad powinno znacznie przyspieszyć pracę laptopa.

Jak widzisz, nie jest to takie trudne. Jednakże, jeżeli faktycznie te sposoby nie zadziałają to czeka cię pogotowie komputerowe. W takich miejscach, jak ta strona, z pewnością problem twojego komputera będzie dobrze zdiagnozowany. W każdym dużym mieście wyszukasz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia czy Gdańsk oferują taką dostępność.