Po czym poznać dobrą kapelę na wesele?

Przychodzi w końcu TEN dzień, wyśniony, długo oczekiwany, rozplanowany w każdym szczególe, zwykle jedyny, najwspanialszy dzień w naszym życiu – dzień naszego ślubu! Często przygotowujemy się długo do tegoż wydarzenia, już od wielu miesięcy rezerwujemy restaurację, zespół muzyczny na wesele, ustalamy wszelkie terminy i szczegóły, zapraszamy bliskich i innych weselników. Wstajemy z łóżka tego dnia podekscytowani, poddajemy wszelkim zabiegom upiększającym , udajemy do kościoła tonącego w kwiatach, w którym znajomy duchowny odprawia cudowną ceremonię zaślubin.

Zespół muzyczny na ceremonię kościelną we Wrocławiu.

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Spod kościoła super fura zawozi nas w miejsce weseliska gdzie rodzice już od wejścia witają nas tradycyjnym chlebem i solą. Wszystko idzie bez zarzutu aż do chwili wejścia do restauracji w której mamy zamiar bawić się razem z naszymi gośćmi. Na podwyższeniu wykonanym dla zespołu widać grupę nie do końca trzeźwych muzyków których wyselekcjonowali i opłacili rodzice pana młodego za radą którejś sąsiadki. Ponoć świetny zespół. Tak słyszeli.

Kliknij śmiało tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.deluxetravelclub.pl/kierunek/hawaje/) zaprezentowano niezwykle ciekawe informacje. One też są pasjonujące.

Rozpoczynają grać w takcie disco polo, (potem okaże się iż nic więcej nie znają). Ich sprzęt grający i nagłośnienie pozostawia mnóóóstwo do życzenia. Kiedy przodownik – wodzirej w szerokim uśmiechu ukazuje braki w uzębieniu do końca pryska czar NASZEGO święta niby bańka mydlana …

Aby taki smutny scenariusz przydarzył się tylko jako przedślubna mara senna radzę planującym ślub przeznaczyć niemało czasu i uwagi na wybór zespołu muzycznego na wesele, bo jest to rzecz BARDZO istotna. To od lidera kapeli który z reguły pełni także obowiązki wodzireja zależy jak weselnicy będą się bawić. Zespoły muzyczne na wesele muszą posiadać dość bogaty repertuar, tak aby móc zadowolić muzycznie przynajmniej większość gości. Na pewno trzeba zapoznać się z portfolio zespołu, zobaczyć jakieś nagrania z uprzednich występów, a nawet obejrzeć prezentację „na żywo” zanim postawimy na konkretną kapelę. Niewątpliwie cena za występ jest również ważnym kryterium wyboru – żadna z szanujących się kapel nie weźmie za swój całonocny występ trzystu zł.. Jako dodatkowe kryterium możemy potraktować opinie znajomych którzy mieli już wcześniej kontakt z daną kapelą. Z taką starannością wyselekcjonowany zespół muzyczny na wesele raczej nas nie rozczaruje.