Z jakich powodów dobrze jest mieć pasje?

Wiele osób ma problemy z wyszukaniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Wielu z nich bierze niestety wtedy do ręki tablet albo włącza komputer i rozpoczyna granie. Jest to najprostsze wyjście, które nie wymaga zaangażowania, lecz czy naprawdę dobre? Na przykładzie młodzieży widać, że coraz mniejsza jej ilość posiada jakieś interesujące zainteresowania lub będzie chciało robić coś niespotykanego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą się skupić na grach komputerowych i portalach społecznościowych, zaniedbując rozwój osobisty i kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej także gry komputerowe stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, młodzi ludzie zaczynają rezygnować z wysiłku intelektualnego, bo w końcu najłatwiej jest załączyć grę i odizolować się od świata.

A w rzeczywistości można znaleźć tyle wspaniałych rzeczy, jakie robić można bawiąc się dobrze, a przy tym rozwijając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia.

Poświęć chwilę i sprawdź tu dynamiczne liny wspinaczkowe podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, zatem nie zwlekaj za długo:)

Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (zamów porywającą rozrywkę na niepogodę – gra w szachy), świetnie nadające się dla osób w każdym wieku, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, wymagająca jednak wiele nauki, czyli szachy.

Wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma na to pieniędzy. Fakt, chyba każde hobby będzie wymagać jakiegoś nawet niewielkiego wkładu finansowego, lecz to przeważnie jest tylko mgliste wytłumaczenie. Jeśli ktoś będzie chciał uczyć się grać na skrzypcach, to oczywiście instrument będzie potrzebował, bez niego chyba nic się nie uda. Ale wszystko co pozostałe zależy już od motywacji i zaangażowania kogoś, kto się za to będzie zabierać. W internecie są do ściągnięcia przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz stronach są dokładne filmiki pokazujące jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. Z takim dostępem do informacji nie ma potrzeby zapisywać się na prywatne lekcje, lecz samodzielne ćwiczenie wymagać będzie sporo samozaparcia i ciężkiej pracy. Podobnie można uczyć się wielu innych rzeczy, takich jak na przykład taniec. Jeśli będzie się miało jakąś koleżankę, która także będzie chciała się go uczyć, to można znaleźć książki na temat tańca z jednego z serwisów, poszukać odpowiedniej muzyki i ćwiczyć, a z pewnością za jakiś czas przyjdą oczekiwane wyniki.