Jak sprawnie przygodę zabawę z łyżwami czyli krótki poradnik dla wszystkich chcących szybko się nauczyć jeździć

Zimowa pora w mieście nie musi być nudna, na pewno są się znaleźć sporo interesujących rzeczy do zrobienia. Do dyspozycji są przecież baseny, kluby fitness, a dla tych, którzy się nie boją ubrania łyżew także lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte ślizgawki, czynne bez względu na aurę, a jeśli tylko jest odpowiednio chłodno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Jednak sporo osób nie chce się wybrać na lodowisko, ponieważ nie umie jeździć, i uważa to za niezwykle trudne. Inni się z kolei tłumaczą brakiem swoich łyżew, ale także jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdej ślizgawce działają wypożyczalnie, gdzie za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Oczywiście jeśli ktoś planuje więcej jeździć, to warto zakupić swoje, ale do kilku wizyt na lodzie zupełnie powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew kształtuje się przeważnie od paru do dziesięciu złotych, więc nie jest to bardzo drogo, na podobnym poziomie także będą się kształtować ceny za lodowisko.

O ile figurowe łyżwy da się bez żadnego problemu pożyczyć, to problemem dla wielu osób będzie to, że absolutnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo wydaje się to ogromnie trudne, szczególnie przy utrzymaniu równowagi na cienkiej płozie. Jednak wystarczy trochę potrenowania i zapoznania się z podstawami, żeby w pełni cieszyć się tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na taflę lodu, warto chwilę pochodzić na łyżwach hokejowych, tym sposobem zacznie się uczyć utrzymywania równowagi. Po wejściu na lód na początku dobrze się przytrzymywać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie trzeba przejmować się tym, że można upaść, czy będzie się stać w miejscu, każdy kto umie jeździć również tak kiedyś zaczynał. Kiedy powolne chodzenie i stanie nie będzie już stanowić problemów, to następnym krokiem powinno być próbowanie jazdy. Aby to zacząć należy się lekko odpychać nogami na zmianę, przez co wolno zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu należy poznać hamowanie, to także jest bardzo ważny element jazdy na łyżwach. Polecamy stronę