Nic nie wzbudza w mężczyznach – a coraz częściej również w kobietach – tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport narodowy w wielu państwach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a coraz częściej też w kobietach – tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała spora liczba klubów, które między sobą rywalizują. Jednym z tych państw, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są rzecz jasna Włochy, słynące z doskonałych piłkarzy. Tamtejsze kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi państwami. Nie można się wobec tego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego powodu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak rzeczywiście skromne, ponieważ prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, który błyskawicznie zaczął się rozrastać. Obecnie, firma ma formę międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma trudni się sprzedażą ciekawych komiksów, jakie ciągle są uwielbiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednakże wyszukać także naklejki oraz karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest faktycznie znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 obejmujący kolekcję elementów dotyczących rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były niezmiernie znaczącym wydarzeniem. Album Panini (zobacz na stronie) zawiera karty z piłkarzami drużyn, jakie brały udział w mistrzostwach. Odnaleźć w nim można również dopracowane w najmniejszych szczegółach naklejki, przedstawiające między innymi godła poszczególnych drużyn piłkarskich. Jest to więc oferta głównie dla fanów tego sportu, którzy interesują się także jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma dalej szybko się rozwija, a jej działania skupione są najczęściej na rynku piłki nożnej – na tej stronie kupisz karty UEFA. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo składające się z kilku działów. Poza tym, trudni się dystrybuowaniem tych wyrobów, jakie tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy funkcjonuje nie tylko we Włoszech, ale też na obszarze innych krajów, gdzie piłka nożna jest uwielbiana, a wszystkie rozgrywki gromadzą tysiące miłośników przed telewizorami i na stadionach. W Polsce również można odnaleźć oferowane przez firmę albumy. Są one powszechnie dostępne, przykładowo w internecie.