Chcesz zwiększyć moc silnika w swoim samochodzie? Rozwiązaniem dla ciebie jest chip tuning

Wiele młodych osób chce chwalić się przed znajomymi swoim autem. Nie jest istotny tylko wygląd samochodu, ale również jego osiągi. W zwiększeniu mocy silnika pomaga chip tuning. Na czym polega oraz jakie efekty zapewnia?

tuning

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, że jest to elektroniczna modyfikacja silnika, polegająca na zmianach w jego oprogramowaniu – więcej tutaj. Niniejsze działania umożliwiają wycisnąć z silnika o wiele lepsze osiągi, nie wpływając na bezpieczeństwo kierowcy ani pasażerów.

Zajrzyj do artykułu, który jest pod tym linkiem oraz czytaj więcej audi a6 c4 chiptuning na ów temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie wahaj się!

Są 2 rodzaje elektronicznych modyfikacji, a najłatwiejsze we wprowadzaniu zmian są diesle. W autach benzynowych także można osiągnąć oczekiwane efekty, ale z pewnością nie będą na jednakowym poziomie. Ile wynosi koszt powyższych zabiegów?

Koszty najczęściej zaczynają się od tysiąca zł oraz mogą sięgać kwoty nawet dwóch i pół tys. złotych. Należy nie tylko stworzyć właściwy program dostosowany do konkretnej jednostki napędowej, lecz także dokonać pomiarów na hamowni oraz przeprowadzić skrupulatną diagnostykę silnika. Nie warto kusić się na tanie chipy, jakie mogą jedynie uszkodzić nasze auto. Są niedrogie, lecz na pewno nie zagwarantują nam efektów, których oczekiwaliśmy, a wręcz przeciwnie. Kiedy można zdecydować się na chip tuning? Wtedy, gdy zechcemy zwiększyć swoją radość z jazdy i cieszyć się lepszą sprawnością pojazdu.

samochód

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże należy pamiętać, iż wybierając takie działanie, musimy właściwie zadbać o auto. Nie można zapominać o wymianie oleju lub tankowaniu wysokiej jakości paliwa.

Gdy zatroszczymy się o swoje auto, możemy śmiało próbować odzyskać konie (kup hotel dla konia od stajniaiskra.pl!) mechaniczne, aby poprawić moc silnika o kilka bądź nawet kilkanaście procent. Dzięki modyfikacjom będziemy mogli szybciej wyprzedzać innych kierowców na drodze oraz cieszyć się płynną jazdą, zarazem zwiększając swoje bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Więcej:

Pamiętajmy, że chip tuning musi być przeprowadzany przez fachowców, którzy orientują się, na ile mogą sobie pozwolić, by nie uszkodzić silnika i nie zwiększyć ilości zużywanego paliwa. Z tej przyczyny decydujmy się na wyłącznie pewne warsztaty mechaniczne, w których stosowane są odpowiednie narzędzia, a mechanicy mają stosowną wiedzę i doświadczenie, by realizować takie działania. Wtedy będziemy pewni, że nasze auto zyska nowe życie.