Pieniny to wspaniałe miejsce na wypoczynek. Znajdziesz tu wielką ilość atrakcji oraz odpoczniesz od miejskiego gwaru

Nad Dunajcem nie brak miejsc ciekawych pod kątem kulturowym, a z cennymi zabytkami jesteśmy w stanie się tu spotkać niemal na każdym kroku. W dolinie tej wielkiej rzeki największą uwagę przyciąga jednakże natura.

Piękne Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, obejmujący swym obszarem najbardziej rewelacyjne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez turystów parków narodowych w Polsce. Na czym polega jego niezwykłość? Pieniny to niezwykłe góry (sprawdź oferty na eholiday szczyrk nocowanie) które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, górskie szczyty i wąwozy a także największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej zjawiskowe cechy tego obszaru. Ruch turystyczny w Pieninach rozwija się z powodzeniem od wielu lat, a spływy Dunajcem oraz liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swoim pięknem i atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu domków, jak domki Pieniny (zobacz na

las

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Pieniński Park Narodowy jest perfekcyjnym miejscem dla wielbicieli wyjątkowych roślin. Na pobliskich łąkach możemy ujrzeć wiele niespotykanych gatunków kwiatów, nie brakuje również rewelacyjnych lasów. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednakowoż murawy naskalne czy rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Kolorowe motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części Polski.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są także znane ze wspaniałej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od wielu lat może rozwijać się tu turystyka, a przyjeżdżający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego miejsca są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i relaksu jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad którego brzegami powstał wyjątkowy skansen. Jest to Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.

Sprawdź więcej detali, a poznasz podobne treści, które z pewnością także Cię zaintrygują. Nie czekaj więc i użyj linku (https://www.dobromir.eu/nawozy/).

Do dziś służą one odwiedzającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je na Nie brakuje tu też wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale także dla miłośników sportów wodnych. Ważnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, znane z flisaków czy słynnych spływów Dunajcem. Powinniśmy także zwiedzić tak istotne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tej ostatniej miejscowości warto zostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najlepiej wynająć Szczawnica domki letniskowe.