Ubranie na I Komunię

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasze społeczeństwo tworzą w znacznej większości tradycjonalistyczni katolicy, którzy z dziada pradziada pamiętają o narodowych tradycjach i właściwym wychowaniu najmłodszych w szacunku do katolickiej religii i poszanowaniu jej nakazów. Z tego powodu, choć pojawia się coraz więcej osób, które nie przepadają za kościołem, jego zakazami oraz dość częstą hipokryzją kapłanów, pilnują, by nowo narodzone dzieciaki były we właściwym momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed ukończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Przede wszystkim Pierwsza komunia 2014 jest obrządkiem, który oznacza wiele w życiu młodej osoby i trwale związuje go z wiarą katolicką. Jest to wydarzenie, które, jak pozostałe wydarzenia mocno zakorzenione w naszej kulturze, choć stare, dobre, głośne polskie wesele i wejście w związek młodych ludzi, stanowi ważny dzień nie tylko dla tego młodego człowieka, ale też jego najbliższych. Dziecko pierwszy raz w życiu podchodzi do spowiedzi i następuje pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje opłatek, po czym oczekuje się od niego dokonywania tych rytuałów stale i inni religijni ludzie niezwykle radośnie odnoszą się do tego, że chłopiec (koszulki z krótkim rękawem dla chłopca) bądź dziewczynka dochodzi do ich silnej zbiorowości.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Nic dziwnego, że w oparciu o zasady obrządku i jego wagi, jakie przywiązują do niego katolicy, wzniósł się dobrze działający rynek. Licznym dzieciom z okazji tego sakramentu towarzyszą najbliżsi z rodziny, którzy nie tylko cieszą się z jego sakramentu, ale również przekazują mu prezenty: drobne sumy, zegarki, niektórzy kupują młodzieńcom quady, drogie telefony. Realne żniwa na tym święcie zgarniają również sklepy, które sprzedają stroje komunijne, drobne przedmioty religijne: różańce, medaliki, książeczki z modlitwami, dla dziewczynek wianki komunijne. Da się wymieniać jeszcze dalej i zastanawiać się, czy tego rodzaju sakrament jest nadal przede wszystkim obrzędem religijnym czy bardziej powodem do fetowania i pokazania się wśród innych bogactwem podarunków, uczty i siłą więzów krwi.

Zainteresowały Cię prezentowane zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz jeszcze, co ma w tym temacie ta optymalna witryna (http://www.sentiell.pl/dropshipping-ccms-pol-184.html). Przeczytasz na niej podobne informacje.

Tak czy siak związek z religią powoduje, że jeszcze wiele lat ludzie nadal będą świętować ten jedyny w swoim rodzaju dzień w życiu swoich podopiecznych.