Transfer hydrologiczny – nowatorska metoda nadrukowywania

Transfer hydrologiczny to technologia wodnego nadruku również na fragmenty o nieregularnym kształcie. Jest nowatorską metodą na polskim rynku, dająca możliwości zdobienia powierzchni deseniami według zapotrzebowania odbiorcy. Metoda ta nie ma nic wspólnego z bardzo kosztową aerografią.

grafika komputerowa

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnie upiększane metodą hydrografiki są najwyższej jakości, a ich solidność jest na poziomie wytrzymałości powłok lakierniczych na autach, przez co nawierzchnie są proste w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika pozwala na naniesienie druku m.in. na plastik, stal, szkło bądź drewno.

Dzięki owej technice można przetransferować obraz na nawierzchnie płaskie oraz nawierzchnie o nieregularnym kształcie. Naniesiony na powierzchnię druk zostaje pokryty warstwą lakieru, dzięki temu warstwa jest nadzwyczaj odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz zarysowanie. Hydrografika posiada bardzo szerokie zastosowanie między innymi w dekorowaniu elementów samochodowych. Zobacz: .

Wspaniale sprawdza się również na przedmiotach codziennego użytku, poczynając od telefonów, poprzez komputery przenośne, aż po umeblowanie.

Warty uwagi tekst, prawda? Skoro tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (http://myf.pl/webpage/zapach-do-salonu.html), którą także zapewne uznasz za cenną.

Każda rzecz dzięki hydrografice może zdobyć zupełnie nowy design. Nawet zwykły pilot do telewizora zmieni się w wyjątkowy, nadzwyczaj efektowny element zdobiący pomieszczenie, dlatego właśnie hydrografika szybko zdobywa sławę. Dla zaciekawionych szczegółami: sprawdź to.

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest wyłącznie naszą fantazją, niewątpliwie jest to technologia przyszłości.

Jeżeli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link lampy nordlux a poznasz znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Najogólniej mówiąc hydrografika to transfer deseniu na materiał. Fragment z naniesionym deseniem jest zanurzony w specjalnym roztworze po czym utrwalany. W następnej kolejności powinien być pokryty warstewką lakieru.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: Siavash Sam Anvari
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak sam proces nie jest zwykłym zanurzeniem elementu w płynie, wymaga wiedzy jak też praktyki. Szkolenia z hydrografiki zazwyczaj obejmują: przygotowanie fragmentu pod hydrografikę (dobór właściwych typów farbek i lakierów, reguły łączenia kolorów farb bazowych, sposoby malowania), właściwy proces nakładania hydrografiki (stosowny dobór oraz przygotowanie filmu, nakładanie hydrografiki), dobór urządzeń (zaznajomienie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, doradztwo w wyborze własnej wanny a również wsparcie w wyborze sprzedawcy aktywatorów).