W jaki sposób znaleźć właściwą salę na wesele?

Dzisiaj mamy możliwość wynająć salę weselną ogromnie zbytkowną i pełną przepychu. To już nie są – jak dawnymi laty bywało – małe salki zdobione balonami, które szykowali sami przyszli małżonkowie z pomocą rodziny czy przyjaciół.

wesele

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
Współcześnie możemy przebierać wśród wielkiej ilości hoteli, domów weselnych, luksusowych restauracji, karczm – (w swojskim stylu) a nawet pałacyków – jeśli chcemy czuć się jak para książęca w tą jedną, jedyną, roztańczoną, magiczną, wyjątkową noc.

Najpierw musimy zastanowić się ile osób zaprosimy, ustalić ile z tych osób będzie przyjezdnych, w związku z tym będą życzyć sobie zakwaterowania. Z pewnością trzeba podliczyć budżet jakim dysponujemy. Wstępne poszukiwania rozpocząć proponuję od przejrzenia baz adresów, których w ”necie” odnajdziemy sporo. Gdy zainteresujemy się konkretnym lokalem, wejdźmy na jego stronę www (w tej chwili każdy lokal posiada takową witrynę internetową). Kiedy już zgromadzimy dane o wytypowanych, interesujących nas okolicznych salach weselnych wsiadamy w samochód i już

wesele

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

jedziemy naocznie przekonać się o szczegółach oferty.

Na co należy zwrócić przede wszystkim uwagę w trakcie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru sali, na której ma się odbyć nasze przyjęcie weselne? Na pewno warto kierować się nie tylko marketingiem i ceną, lecz również zasięgnąć języka u znanych nam osób, które wcześniej korzystały z danej propozycji. Ewentualnie, możemy też poczytać opinie osób wypowiadających się na forach tematycznych.

Zwracamy uwagę na wystrój, jakość obsługi, ceny, kosztujemy jedzonko. Objeżdżamy w tenże sposób wszystkie z interesujących nas miejsc, w których jest opcja wynajęcia sali weselnej – ”.
Gdy już wybraliśmy konkretną, zostaje nam omówić z obsługą szczegóły naszego przyjęcia weselnego, tj.: zaczynając od daty i godziny, przez wybranie jadłospisu po kolory dodatków. Resztą zajmie się obsługa restauracji, a my możemy teraz spokojnie zająć się szukaniem muzykantów na nasze weselisko.