Najlepsze kartki na na imieniny i urodziny

Karki urodzinowe to zawsze udany dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, obecnie ten nieprzeciętnie miły zwyczaj wysyłania do rodziny kartek na urodziny odrobinę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?

Nie musi wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto chronić ,jak również podtrzymywać go wśród bliskich, a w szczególności w kręgach młodego pokolenia. Można przy tym czasami skorzystać z dobrodziejstw Internetu i wysłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na odrobinę bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych niemal urodzin w kulturze europejskiej jest tort (podkłady pod tort) urodzinowy, jaki ozdobiony jest odpowiednimi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi solenizanta. Osoba świętująca dzień urodzin otrzymuje liczne prezenty. Ludzie od setek lat posyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na małych kartkach papieru z fantazyjnymi napisami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało tego rodzaju kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych państw całego świata. Kartki z różnych państw z całego globu będą różnić się interesującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne rejony kulturowe, czy na pewne rzadkie zwyczaje urodzinowe. Podobnie kwestia ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego bądź też błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie mocno popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Bywa, że można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe należy w takim wypadku wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione

Autor: Katarzyna Zydroń
Źródło: abcslubu.pl

Nieraz perfekcyjnym pomysłem jest dostarczenie popularnych oraz docenianych przez sporą liczbę użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. Na internetowych stronach da się znaleźć wiele ciekawych ofert umożliwiających zrobienie wymarzonej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a również ścieżki dźwiękowe z popularnych filmów. Najlepiej, aby każdy sam zobaczył, jakiego typu kartki dają do wyboru rozmaite serwisy internetowe i nabył taką, która najbardziej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.