Sporo przydatnych informacji w temacie obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się bardzo często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach możemy odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w profesjonalny sposób. Jeżeli tylko poznamy metodę, zrzut przeprowadzimy w kilka chwil.

Nauka pisania na klawiaturze (źródło artykułu) zajmuje znacznie więcej czasu. Szybkie pisanie na klawiaturze jest bardzo przydatne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest na porządku dziennym. Należy mieć tego świadomość, decydując się na ten typ pracy. Pisać szybko na klawiaturze można na dwa sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny bądź też skorzystać z narzędzi, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z nich jest popularny Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci internetowej. Wystarczy jedynie go pobrać, i potem korzystać z niego w dowolnej chwili. Kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które przyśpieszą nasze pisanie. Dzięki temu podczas pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej ilości palców. Tutaj skryta jest tajemnica biegłości pisania.

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Informacji na ten właśnie temat należy szukać w Internecie. To istna kopalnia wszelakiej wiedzy, także na takie tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu oraz jego zrzut. Wykonanie zdjęcia pulpitu składa się z czterech etapów, które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy robieniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba zrobić, to nacisnąć print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora graficznego Paint. Potem nie pozostaje już nic innego, jak przeprowadzenie zapisu danego pliku. Jedynie na samym początku zrzut pulpitu może się wydawać trudnością, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora tematyczne a także te, które oferują pomoc przekonamy się, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze możliwości. Musimy jedynie poznać metodę oraz odpowiednio ją zastosować, by otrzymać to, co zamierzaliśmy. To wyjątkowo proste. Na pewno warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu (więcej: ) lub zdjęcie pulpitu.