Najtańsze gry planszowe

Gry planszowe, od niepamiętnych czasów obecne w Europie, od setek lat pomagają rozwijać w dzieciach pasję i ciekawość otaczającym je światem. To właśnie od gier i zabaw rozpoczyna się przygoda z edukacją tysięcy najmłodszych. Fajne gry planszowe uczą, bawią, jak również dostarczają potężnej ilości frajdy osobom grającym bez względu na ich wiek, kolor skóry czy płeć. Dorośli grający z najmłodszymi w gry z własnego dzieciństwa dopuszczają maluchy do intrygującego świata zabawy i nauki. Dobrze jednak, gdy malec poza poznawaniem starszych gatunków gier ma także możliwość zapoznania się z współczesnymi rodzajami gier.

Gra o Tron (Game of Thrones)

Autor: Christian T. Petersen
Źródło: Planszóweczka.pl

Tanie gry można odnaleźć przed wszystkim w Internecie, jak również w wielu sieciach sklepów specjalizujących się w sprzedaży takich gier na terenie całego kraju. Wybór gatunków i typów gier bywa w Polsce niezwykle rozległy. Od zwyczajnych planszówek aż po gry o wiele bardziej nowoczesne, ze złożonymi zestawami reguł. Często są oparte o popularność danej serii telewizyjnej, a także postaci z kreskówek znanych zarazem dzieciom, jak i młodzieży.

Gry planszowe karciane okażą się niezapomnianym prezentem dla bardziej wymagających graczy. Rozgrywki karciane połączone z klasyczną grą planszową są bardziej absorbujące,ale także wymagają zazwyczaj większej uwagi od grających. Dlatego też są one zalecane raczej dojrzalszym dzieciom ,które są już w wieku szkolnym.

Zabawa z dziećmi

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki dla dzieci posiadają zazwyczaj specyficzne oznaczenia wieku dla gracza. Gry planszowe dla 6 latka nie mogą być na przykład zbyt trudne, ani zbyt niezajmujące dla dopiero rozpoczynającego naukę dziecka. Muszą one dostarczyć przed wszystkim wartościowe chwilę zachwytu, jakie pomagają w prawidłowym rozwoju. Najbezpieczniej zrobić początkową wybór zabaw najlepiej dopasowanych dla sześciolatka. Może w tym pomóc Internet lub opinia samego zainteresowanego. Powinno się pamiętać, że nieprzemyślane niespodzianki mogą spowodować łzy, zamiast rozweselić.

Dlatego za każdym razem należy mieć specjalistę, do którego można się zwrócić po radę. Gry planszowe dla sześciolatka, coś dla starszego dziecka? handlarze w hurtowniach z zabawkami na pewno chętnie wspomogą. Warto na koniec pamiętać, że ciekawe gry planszowe nie muszą być drogie, ani być gorsze od innych droższych metod spędzania wolnego czasu. Może dobrze jest wydać te kilka złotych, aby uśmiech na twarzy dziecka zagościł na trwałe?